Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

06 Mar

Yurtdışı eğitim danışmanı

Eğitim hayatınızda yeni bir sayfa açmak, İngilizcenizi ilerletmek, akademik ve meslek kariyerinizi geliştirmek istiyorsanız yurtdışı eğitim programlarını araştırma ve hatta bir adım daha ileri giderek yurtdışı eğitim danışmanı ile buluşma zamanınız gelmiş demektir. Dünyanın pek çok ülkesinde farklı üniversiteler her yıl binlerce öğrenciyi ağırlamakta ve başarılı eğitim programlarıyla hayatınıza yeni bir yön vermek için sizlere yoğun bir katkı sunmaktadır. Yurtdışı eğitiminizi hayata geçirmek en büyük hayallerinizden biri olabilir. Ancak bu hayali gerçekleştirirken dikkat etmeniz, üzerinde durmanız gereken pek çok önemli husus vardır.

 

 

Amaçlar ve hedefler

Yurtdışı eğitimi öncesinde ilk yapmanız gereken amaç ve hedeflerinizi doğru belirlemektir. Yurtdışında kalacağınız süre boyunca aldığınız eğitimin başarılı olması kariyer hedeflerinizle doğru orantılıdır. Bu konuda yurtdışı eğitim danışmanı sizi en iyi şekilde yönlendirecek ve hedefleriniz doğrultusunda en doğru üniversite seçimini yapmanızı sağlayacaktır. Öncelikle yabancı dil eğitimine uygun programlar, ülke ve okul önerilerini çok iyi dinlemeli ve size en uygun olanı seçmelisiniz. Bu tercihi belirlerken İngilizce seviyenizi, bütçenizi ve beklentilerinizi doğru bir şekilde analiz etmelisiniz.

 

 

Hangi ülke?

İngiltere, ABD, Kanada, Malta, İspanya, Fransa ve dünyanın diğer ülkeleri, yurtdışı eğitimi için cezp edici özelliklere sahiptir. Bu ülkelerdeki okullar kaliteli eğitim vermenin yanı sıra farklı aktiviteler, iş olasılıkları ve benzeri olanaklarla da eğitiminizi çok daha etkili hale getirirler. Burada dikkat etmeniz gereken husus, en az dört yılınızı geçireceğiniz ülke ve şehrin size uygun olup olmadığına karar vermektir. İşte bu noktada size en iyi şekilde yardımcı olacak kişi yurtdışı eğitim danışmanıdır. Amaç, hedef ve isteklerinizi açık bir şekilde yurtdışı eğitim danışmanı ile paylaşmalısınız. Böylece İngilizce dil okulu programınızı belirlerken zamanınıza, bütçenize ve kişisel beklentilerinize uygun seçenekler arasında en doğru tercihi yapabilirsiniz.

 

 

Başvuru ve okula kayıt

Yurtdışı eğitim tercihini belirlemek için çok acele etmeyin, ancak geç kalmamaya da dikkat etmeniz gerekiyor. Başvuru zamanları konusunda en doğru bilgiyi yurtdışı eğitim danışmanınızdan alabilirsiniz. Bununla birlikte lise, üniversite ya da dil okulu çerçevesinde eğitim alacağınız programa tam olarak karar verdikten sonra yapılacak tüm işlemleri yine eğitim danışmanınız ile birlikte takip etmeniz hızlı ve doğru bir şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır. Okul başvurusu için pasaport fotokopisi, başvuru formu ve okul kayıt ücreti ilk etaptaki işlemlerdir. Ardından vize kategorisine uygun evrak listesi belirlenir ve randevu görüşmesi organize edilir. Vize randevusu öncesinde mülakat ile ilgili tüm detaylar, yurtdışı eğitim danışmanı tarafından size aktarılacaktır.

 

Yolculuk

Yurtdışı eğitim hayalinize kavuşmak için artık tek yapmanız gereken uçak yolculuğunuz için hazırlanmaktır. Yurtdışı vize başvurunuz onaylandıktan sonra okulun başlangıç tarihine göre uçak biletinizi ve konaklama detaylarınızı ayarlayabilirsiniz. Seyahat ile ilgili tüm detaylar için danışmanınız size yardımcı olacaktır. Yurtdışı eğitimi hakkında istediğiniz her an Bridge Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.