Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

02 Mar

İngiltere yaz okulları

Why go on a summer school?

 

İngiltere’de yaz okuluna gitmek için, şüphesiz pek çok nedeniniz var! İngiltere yaz okulları, akıcı bir İngilizce eğitiminin yanı sıra yeni ve farklı kültürlerle tanışacağınız keyifli bir eğitim dönemi için sizleri bekliyor.

What is a summer school?

 

Adından da anlaşılacağı üzere, bu tür kurslar genellikle yaz boyunca okul ya da üniversiteler tarafından gerçekleştirilir. İngiltere yaz okulları genellikle birkaç hafta veya daha uzun süren ve yabancı dile odaklanan yoğunlaşan, keyifli bir eğitim programıdır. Bununla birlikte öğrenciler eğitim kapsamında düzenlenen birçok aktiviteye katılabilir. İngiltere yaz okulu eğitimi almanın ilk yararı İngilizcenizin gelişmesini sağlamasıdır. Aynı zamanda akademik ve sosyal kariyer açısından da ilerlemenize yardımcı olacaktır.

 

İngiltere yaz okulları, İngilizcenin yanı sıra size hangi konularda destek verebilir? Bu konuda birkaç başlığı birlikte inceleyelim:

-Bir yaz okuluna devam etmenin en önemli nedeni, sınavlardan daha iyi not alma şansınızı yükseltmedir. Yaz boyunca İngilizce bilgilerinizi artıracak, çeşitli pratik aktiviteleriyle seviyenizi yükselteceksiniz.

-Kendinizi yeterli bulmadığınız bir alanda -İngilizce ya da matematik- daha fazla öğrenmek ve bilgilerinizi artırmak için yaz okulu harika bir eğitim seçeneğinidir. Eğitiminizi İngilizce üzerine alıyor olsanız da, seçtiğiniz dereceye kabul edilmeniz için İngilizcede daha iyi bir not almanız gerekir; bir yaz okulu gerekli yeterlilik seviyesine ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

-Eğer üniversite başvurusu yapmaya ya da giriş sınavına hazırlanıyorsanız, yaz okulu her ikisi için de girmek zorunda olduğunuz sınavlara hazırlanmanızı sağlayacaktır.

-En nihayetinde, İngilizce becerileriniz büyük oranda gelişecektir. İngiltere yaz okulu programına katılmanızın en popüler nedeni, İngilizce sözlü ve yazılı yeteneklerinizi ilerletmektir. Yaz okulu, makale ve tez yazarken hatırlamakta zorlandığınız akademik kelime hazinenizin gelişmesine yardımcı olacaktır

-İngiltere yaz okulları, bir sonraki eğitim yılını daha kolay geçirmenizi sağlayacaktır. Üniversitede ilk yılınız ise, bir yaz okulunda İngilizcenizi ilerletmek, derslerinizde çok daha aktif olmanıza olanak tanıyacaktır.

-Bir yaz okulunda ilgi alanlarınıza da yönelebilirsiniz. Kendi okulunuzda ya da çevrenizde erişemediğiniz farklı kültürel bilgiler ya da yaratıcı aktivitelere yaz okulunda ulaşabilirsiniz. Böylede dil eğitiminin yanı sıra yeteneklerinizi keşfetme fırsatı da yakalayacaksınız.

https://bit.ly/2GVlYlJ linkini tıklayarak birçok seçeneğin sunulduğu İngiltere yaz okulu sayfamızı inceleyebilir, Bridge Yurtdışı Eğitim danışmanları ile görüşerek, İngiltere yaz okulları hakkında bilgi alabilirsiniz.