Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

28 Şub

İngiltere dil okulları

Dünya genelinde en fazla tercih edilen İngilizce eğitim alanı İngiltere’dir. İngiltere dil okulları, yalnızca yüksek kaliteli eğitim vermez aynı zamanda yabancı bir ülkede yaşamanın unutulmaz deneyimine sahip olmanızı sağlar. Yurt dışında eğitim almak yeni bir dili öğrenmenin en iyi yoludur ki İngiltere dil okulları, dünyanın önde gelen dil eğitim merkezleri arasındadır. Bunun temel nedeni eğitim müfredatının İngilizce ve İngiliz kültürünü en iyi şekilde birleştirmeyi başarmasıdır.

Yurtdışında İngilizceyi çeşitli şekillerde öğrenebilirsiniz. İlkokul öğrencileri için dil kampları oldukça idealdir. Lise ya da üniversite öğrencileri, Londra ve ülkenin diğer şehirlerinde eğlenceli ve yüksek kalitede İngilizce kursları ya da okullarına başvurabilirler. Bununla birlikte yetişkinler için de çeşitli sertifika programları mevcuttur. İngiltere'de İngilizce öğrenmek, iyi bir tatil geçirmek, yeni bilgiler edinmek, İngilizce becerilerinizi geliştirmek, yeni insanlar ve kültürlerle tanışmak için harika ve büyük bir fırsattır.

İngiltere her yıl dünyanın dört bir yanından gelen yüz binlerce ortaokul, lise ve üniversite öğrencisini ağırlamaktadır. Farklı yaş gruplarından binlerce kişi okullarda ya da uluslararası dil merkezlerinde İngilizce eğitimi almaktadır.

İngiltere köklü bir eğitim sistemine sahiptir. Oxford veya Cambridge Üniversiteleri gibi ilk yüksek öğretim kurumları ortaya çıktığında, öğretmenler yurtdışında gelenlere İngilizce öğretmek için özel eğitim yöntemleri yaratmaya başladılar. Bu yöntemler uzun yıllar boyunca gelişti ve yenilendi. Bu da İngiltere’de sunulan bilgi kalitesinin en yüksek seviyede ve çok etkili olduğu anlamına geliyor. Eğer İngiltere dil okulları ilk tercihiniz ise bu ülkede bulunmanın size yüksek yararlar sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Peki, İngiltere'deki dil okullarında İngilizce öğrenmenin temel avantajları nelerdir? Her şeyden önce yoğun bir İngilizceye maruz kalacağınız kesindir. Havaalanına geldiğiniz andan itibaren ve ayrılmadan önce İngilizce konuşmalar dinleyecek, İngilizce konuşacak, yavaş yavaş alışacak ve adapte olacaksınız. Böylece konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştireceksiniz.

İngiltere’de sınıfta, okulda, sokakta ve her yerde konuşabileceğiniz tek bir dil vardır: İngilizce! Bu da İngilizce seviyenizin yükselmesine olanak tanıyacaktır. İngiltere'deki önde gelen dil okulları veya üniversiteler tarafından sunulan elit eğitim programları çok sayıda seçeneğe sahiptir ve tüm okullarda eğitim kalitesi yüksek düzeydedir.

İngiltere'de İngilizce dil eğitimini seçerken amaç ve hedeflerinizi doğru belirlemeniz gerekir.

Genel İngilizce kursları, İngilizce seviyelerini artırmak, belirli konulara derinlemesine girmeden standart İngilizce için sıklıkla tercih edilir. Herhangi bir alanda veya konuda İngilizce eğitimine ihtiyacınız varsa -bilim, programlama, ekonomi, hukuk, işletme ve diğerleri gibi- daha özel kursları tercih edebilirsiniz.

İş İngilizcesi kursları ise, belirli bir işletme, ekonomi alanlarında İngilizce konuşmaya ihtiyaç duyan iş adamları ve üst düzey yöneticiler için tasarlanmış özel İngilizce kurslarıdır.

İngiltere dil okulları, kaliteli eğitimlerinin yanı sıra meslek ya da eğitim kariyerlerinizde de büyük adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.