Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

22 Şub

İngiltere dil okulu

İngilizcenizi geliştirmek için iyi bir İngiltere dil okulu bulmak uzun süreli bir araştırma gerektirebilir. Bununla birlikte yurt dışında İngilizce eğitimi veren çok iyi okullar ve eğitmenler vardır. Fakat her şeyden önce seçtiğiniz okul veya kurumun yüksek kaliteli İngilizce eğitimi verdiğinden ve bireysel ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız. IELTS İngilizce sınavında iyi bir puan almak, TOEFL sınavını geçmek ve hayalinizdeki üniversitede yurtdışında okumak için bu şarttır.

Yurt içinde ve yurt dışında iyi bir İngilizce eğitimi almanızı kolaylaştırmak için kurumlara sormanız gereken bazı sorular olabilir. Bunlardan birkaçını aşağıda birlikte inceleyelim:

 

1.İngilizce dil okulunda doğru akreditasyon var mı?

Dünyadaki en iyi İngilizce dil okulu ve okulları, eğitimin ve tüm hizmetlerin kalitesini ve standardını doğrulayan ulusal veya uluslararası akredite kuruluşları tarafından denetlenir. Seçtiğiniz dil okulunun Web sitesini kontrol ederseniz, okulun herhangi bir akreditasyonu olup olmadığını görebilirsiniz. Bununla birlikte daha geniş bir araştırma yapabilir ve akreditasyonların ne anlama geldiğini kontrol edebilirsiniz.

Uluslararası akreditasyon kuruluşları şunları içerir:

 

  • EQUALS (Evaluation andAccreditation of Quality in Language Services)
  • IALC (International Association of Language Centres).

Ulusal akreditasyon kuruluşları, Avrupa'nın çoğu dil okulunda vardır. En önemli olanlardan bazıları şunlardır:

 

  • The British Council in associationwith English UK (Accreditation UK)
  • ABLS (Accreditation Body for Language Services)
  • BALEAP (accreditationfor English for Academic Purposescourses)

 

2.İngilizce öğretmenleri öğretim yeterlilik derecesine sahip mi?

İngiltere dil okulu öğretmen ve eğitmenleri, öğrencilerin yabancı dil becerileri edinmelerine veya geliştirmelerine yardımcı olmada kilit rol oynamaktadır. Bu nedenle, en iyi dil okulu ya da kursuna karar vermeniz gerektiğinde, deneyimleri ve nitelikleri önemli bir faktördür. Ancak bazen bu bilgiyi ulaşmak biraz zor olabilir. Dil merkeziyle irtibata geçebilir ve başvuruda bulunmayı düşündüğünüz aynı okula devam eden öğrencilerin yorumlarını inceleyebilir ya da onlarla iletişim kurmaya çalışabilirsiniz. İngilizce öğretmenlerinin sahip olması gereken uluslararası sertifikalar TESOL, TEFL ve CELTA'dır.

 

 

3.Dil sınıfları için maksimum grup sayısı kaçtır?

Yabancı dil öğrencileri genellikle daha fazla dikkat çekecekleri ve dil becerilerini daha hızlı edinebilecekleri küçük sınıfları tercih ederler. Seçtiğiniz İngiltere dil okulu için sınıfların ortalama ve maksimum öğrenci sayısını kontrol edebilirsiniz. Sınıf başına altı ile en fazla on öğrenci ideal olacaktır, ancak küçük sınıflar için dil derslerinin daha yüksek bir fiyat alma eğiliminde olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Bazı üniversiteler, uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere, dil öğrenenler için hazırlanmış dil merkezlerine sahiptir; kurslar genellikle özel dil okullarından daha ucuzdur, ancak her zaman büyük ve kalabalık sınıflar düzenlerler.

 

4.Öğrenciler için ne gibi olanaklar mevcuttur?

Eğitim almaya karar verdiğiniz okulda hangi öğrenim materyallerini sağladıklarını mutlaka kontrol etmelisiniz. Bilgisayar kullanma imkanı ya da kütüphaneye erişim imkanı olup olmadığını görmek için okulun web sitesini inceleyebilirsiniz. Bazı dil okullarında, dil kursları sırasında veya sonrasında bir mola verebileceğiniz TV odaları, kafeler veya dinlenme alanları da vardır.

 

5.İlerlemeniz nasıl değerlendirilecek?

Ev ödevinin verilip verilmediğini, dil eğitiminin sonunda sınavı geçmek zorunda olup olmadığınızı veya dil programını başarıyla tamamladıktan sonra herhangi bir sertifika verilip verilemeyeceğini öğrenmeniz yararlı olacaktır.

Bazı dil okullarında, ilk önce yeterlilik seviyenizi kontrol edecek bir sınava (yerleştirme sınavı) girmeniz gerekebilir. Bu testin sonuçlarına göre seviyenize uygun dil kursu ile eşleştirilirsiniz.

 

6.Okul tanınmış bir dil sınav merkezi midir?

Dil sınavına hazırlık kurslarına (IELTS, TOEFL vb.) katılmak ve aynı dil merkezinde sınava girmek istiyorsanız, İngiltere dil okulu ile temasa geçebilir veya okulun bu sınavları sağlayıp sağlamadığını görmek için Web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

7.Okulunuz herhangi bir sosyal ve kültürel aktivite sunuyor mu?

Bazı İngiltere dil okulları çeşitli ek sosyal veya kültürel aktiviteler sunarlar. Yerel müzelere ve diğer yerlere ziyaretler, dans ya da yemek pişirme dersleri, yüzme ya da dalış eğitimleri gibi. Sosyal ve kültürel faaliyetler dil becerilerinizi geliştirecek ve yerel kültür hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacaktır.