Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

15 Şub

Amerika’da yaz okulu

Amerika’da yurtdışı eğitimi almaya karar verdiğinizde yepyeni bir hayatın başlangıcı için de büyük bir adım atmış olursunuz. Bununla birlikte bu karar birtakım riskleri beraberinde getirir. Örneğin Amerika’da eğitim aldığınız bölgeden hiç hoşlanmayabilirsiniz ya da üniversitenin dersleri size göre çok ağır ve zor olabilir. En önemlisi de büyük heveslerle başladığınız okul hayatınız sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Bir yurtdışı eğitim uzmanı bu konudaki en büyük problemi şu şekilde açıklıyor: “Aslında temel sorun dil eğitimidir. Yurtdışından gelen öğrenciler İngilizce biliyorlar, ancak eğitim süresince akademik İngilizce ile mücadele ediyorlar. Bu da onları oldukça zorluyor ve eğitimlerini ağırlaştırıyor. Bu nedenle üniversiteye başlamadan önce kendilerini dil konusunda hazırlamaları gerekiyor.”

Peki, siz akademik İngilizce sorularının nasıl cevaplanacağını biliyor musunuz? Üniversitelerin kampüslerinde geçirdiğiniz zaman bu soruların cevabı için yeterli olmayacaktır. Elbette okulda olmak size pratik bir deneyim sağlayacaktır ancak bu sorunun doğru cevabı Amerika’da yaz okulu olmalıdır.

Yaz mevsimini ya da tatilinizi nasıl geçireceğinizi düşünürken “okula gitmek” pek de tercih edeceğiniz bir durum olmayabilir, ancak Amerika’da yaz okulu düşündüğünüzden çok daha eğlencelidir. Burada sadece yeni şeyler öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda Amerika’da okumanın nasıl bir şey olduğu hakkında da fikir edineceksiniz.

Amerika’da yaz okuluna katılmak için 7 neden

1. You’ll Learn

Amerika’daki herhangi bir üniversiteye kaydolmayı planlamasanız bile, yaz okulu sizin için faydalı olacaktır. Örneğin lisede okuyor ve notlarınızı yükseltmek istiyorsanız Amerikada yaz okulu bunun için mükemmel bir fırsattır. Yaz okulu İngilizce bilginize yoğun bir katkı yapacaktır. Hatta ilginizi çeken lisans eğitimi için dahi!

2. It’s Fun

Yaz okulunda farklı ülkelerden birçok arkadaş edineceksiniz. Gruplar genellikle küçüktür, bu nedenle diğer öğrencilerle güçlü bağlar geliştirebilirsiniz. Yaz mevsiminde çalışma programı pek de zor olmayabilir ve kesinlikle eğlenmek için zaman bulabilirsiniz.

 

3. You’ll Work on Your Social Skills

Yurtdışı eğitiminizi Amerika’da almayı planlıyorsanız eğer yaz okulu sosyal açıdan da size yardımcı olabilir. Eğitiminiz süresince yeni ve farklı kültürlere sahip bir ülkede yalnız kalacak aynı zamanda birçok kişiyle de iletişim kuracaksınız. Amerika yaz okulu, sosyal becerilerinizi geliştirebilir. Böylece okulda ya da şehirde çok fazla yalnızlık çekmeden yaşayabilirsiniz.

 

4. You’ll Get Hints about 4 Year Education in the USA

Bu eşsiz eğitim ortamı, güçlü yanlarınıza odaklanmanıza ve zayıf yönleriniz üzerinde çalışmanıza olanak sağlayabilir. Yaz okulu sizi dört yıl sürecek eğitim sistemine en iyi şekilde hazırlayacaktır. Unutmayın ki Amerika’da dört yıl sürecek bir akademik eğitim için İngilizcenizi iyi bir düzeye getirmeniz gerekmektedir.

 

5. You’ll Decide Whether You Like It or Not

Yaz okulu, Amerika’da eğitim almaktan hoşlanıp hoşlanmayacağınız konusunda da size fikir verecektir. Yurtdışında herhangi bir üniversitenin ortamını beğenip beğenmeyeceğinizden emin değilseniz, yaz okulu kesinlikle karar vermenize yardımcı olacaktır.

 

6. You’ll Practice Your English

Yurtdışından gelen öğrencilerin yüzde 99’u İngilizce zorluğu yaşamaktadır. İngilizce konuşma pratiğiniz iyi olsa dahi akademik yazılarda zorlanabilirsiniz. Amerika yaz okulu, bu yeteneklerinizin gelişmesine de olanak tanıyabilir. Ayrıca pek çok proje üzerinde çalışacaksınız. Bu da İngilizce writing pratiğinizin gelişmesini sağlayacaktır.

 

7. It Will Look Great in Your Resume

Yaz okulu özgeçmişiniz için de harika fırsatlar yaratabilir. Bir yandan İngilizcenizi geliştirirken diğer yandan özgeçmişine büyük bir artı kazandırmış olacaksınız.

Amerika yaz okulları:

Embassy Boston Tufts University

St. Giles Boston Language School

Ford Lauderdale

Embassy New York LIU Long Island

Embassy New York LIU Brooklyn

Embassy San Diego

St. Giles San Francisco