Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

06 Şub

Amerika eğitim

İngilizce konuşulan bir ülkede dil eğitimi almak, bu dili yüzde yüz konuşabilmek için en iyi yollardan biridir. Bu nedenle her yıl binlerce insan İngilizce öğrenmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne gidiyor. Başka ülkelerde de İngilizce eğitimi almanız mümkün olsa da Amerika eğitim için tercih ediliyor, çünkü burada başka yerlerde bulamayacağınız pek çok olanak var. New York City'den Hollywood ve California'ya kadar dünyanın en gelişmiş şehirlerinde, büyük ve tanınmış üniversitelere ev sahipliği yapan Amerika’nın aynı zamanda heyecan verici ve yenilikçi bir ülke olduğu da, eğitim öncesi kararınızı verirken aklınızda tutmanız gereken önemli nedenlerden biri... 

Amerika eğitim tercih sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. İşte İngilizce eğitiminizi Amerika’da almanız için beş neden:

1. Amerika’da bir “Amerikalı gibi” yaşayın!

West Philadelphia'da doğup büyüyememiş olabilirsiniz ama şehirde birkaç ay yaşadıktan ve okuduktan sonra evinize “Philly” aksanıyla dönebilirsiniz. Santa Barbara'da vakit geçirdikten sonra kısa sürede bir “sörfçü” havasına girebilirsiniz. Magnolia Bakery'yi, New York’taki West Village’ı “kendi mekanınız” yapabilirsiniz. Hafta sonlarınızı Boston'daki Faneuil Hall Marketplace'de geçirebilir ya da San Francisco Chinatown'daki en iyi köfte hakkında bir blog yazabilirsiniz. Amerika’da bulunduğunuz süre boyunca yalnızca dil becerileriniz geliştirmeyeceksiniz aynı zamanda “eviniz” olarak adlandıracağınız bir yere sahip olacaksınız.

2.Üniversiteye hazırlanın

Harvard, Stanford, MIT ve Caltech, QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre dünyanın en iyi dört üniversitesi arasında yer alıyor. Bu üniversiteler her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Bununla birlikte İngilizce konusunda çok iyi olmanız gerekiyor. IELTS, ABD'deki üniversiteler için tercih edilen İngilizce yeterlilik sınavlarından biridir, ancak aynı zamanda İngiltere, Kanada ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerdeki birinci sınıf okullar için de bu sınavdan yararlanabilirsiniz. Bu sınavdan geçmek için dil becerilerine sahip olmak, ABD'deki prestijli üniversitelere ve kolejlere başvurmanıza yardımcı olacaktır. IELTS sınavına daha iyi hazırlanmak için Amerika eğitim olanaklarını bir kez daha düşünün!

3. Bir Amerikalı gibi konuşun!

Amerikan İngilizcesini anlamak her zaman pek kolay olmayabilir. Bazen "I could care less" demek istediklerinde "I couldn’t care less" gibi kafa karıştırıcı ifadeler kullanabilir ya da bölgesel aksanlar ve sokak diliyle konuşabilirler.

Amerikalılarla birlikte yaşamaya başladığınızda aksanın anlaşılması kolaylaşır ve kendinizi konudan konuya hızlı bir şekilde geçerken bulabilirsiniz. Bazı araştırmalar, yeni bir dil öğrenirken yerel konuşmaların kültürü daha iyi anlamanıza yardımcı olacağını gösteriyor.

4. Yeni insanlarla tanışmak               

ABD'de okumak pek çok sosyal olanağa sahiptir; üniversite eğitimi alabilir, iş bulabilir ya da yaşadığınız şehirde meslektaşlar, arkadaşlar edinebilir, gelecekteki işverenlerinizle bağlantı kurmanıza olanak tanıyacak birçok konferans, seminer ya da sergilere katılabilirsiniz.

5. Şehir hayatını yaşayın

Bir ABD şehrinde yaşarken sıkılmanız pek de mümkün değildir. Boş zamanlarınızda ünlü film setlerini ziyaret edebilir, farklı restoranlardaki menülerin tadına bakabilir, spor etkinliklerinde tezahürat yapabilir veya yürüyerek sokakları keşfedebilirsiniz. Amerika eğitim tercihi ile İngilizce öğrenmenin yanı sıra gelecek yıllarda size fayda sağlayacak farklı deneyimler elde edebilirsiniz.