Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

04 Şub

Malta dil okulu

Malta, Mediterranean’in ortasında küçük bir ada ülkesidir. Tarihi ve kültürel zenginliği, olağanüstü mimarisi, harika kumsalları ve nefis güneşiyle Malta, farklı ülkelerden İngilizce öğrenmek ve pratik yapmak için gelen birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. İnsanların İngilizce dilini öğrenmeleri ve derslerini eğlenceyle birleştirmeleri için gerçekten mükemmel bir eğitim alanı olan Malta dil okulu ve diğer kurumları İngilizcenizi geliştirmenin yanı sıra yeni ve farklı kültürleri öğrenmenize de olanak sağlamaktadır.

 

Yeni bir ülkeye adım atmak, özellikle de yabancı dil yeterliliği düşük olanlar için bazı zorlukların yaşamasına neden olabilir. Ancak bu Malta için pek de geçeri değildir. Malta haklı son derece misafirperver ve yardımseverdir. Burada kendinizi yabancı hissetmeniz pek de mümkün değil! İlk buluşmadan itibaren onlarla rahatça İngilizce iletişim kurabilirsiniz. Malta halkının büyük çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır ki bu da bir öğrenci için şahane bir fırsattır.

İngilizcenin Akdeniz'deki bir adada resmi dil olmasının nedeni Malta’nın 1800’den 1964’e, bağımsızlığını elde edinceye kadar İngiliz sömürgesi olarak kalmasıdır. Bağımsızlığın ardından İngilizcenin yanı sıra yerel dile de resmi statü verilmiştir. Sonuç olarak çoğu Maltalı iki dile sahiptir.

Genel olarak, Malta'daki eğitim sistemi, İngiliz eğitim sistemine dayanmaktadır. İngilizce, çoğu özel okulda ve üniversitede sözlü ve yazılı eğitim dilidir. Her yıl Malta üniversitelerine önemli sayıda yabancı öğrenci kaydolmaktadır. Her iki dili de çoğu durumda restoranlarda, müzelerde, bankalarda ve hatta sahilde duymak mümkündür. Avustralya İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi gibi, Malta'da konuşulan İngilizcenin de bir aksanı vardır; bununla birlikte, İngiliz İngilizcesi ile Malta adalarında konuşulan İngilizce arasında büyük bir fark yoktur.

Malta dil okulu, Malta’nın güneşi, misafirperverliği, kültürel zenginliği ve güvenilir ortamları öğrencilere İngilizce eğitiminde büyük avantajlar sunmaktadır.

 

 

Malta dil okulları

Sparchcaffe Languages Plus

Sparchcaffe Languages Plus, Almanya merkezli olup 12 farklı ülkede, 7 farklı dile eğitim vermektedir.

Resepsiyon / Bahçe / Wi-Fi / Ortak kullanım alanı / Kütüphane / Çalışma odası

 

English Language Centres

Malta’da 1991 yılında ilk eğitim okulunu açan EC English, bugün 21 farklı okulda, 140 farklı ülkeden kırk bin öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika, Kanada, Malta, İngiltere ve Güney Amerika’da okulları bulunan grup, modern sınıfları ve yüksek kalitedeki eğitimiyle öne çıkmaktadır. Yirmi iki sınıflı, akıllı tahtaların bulunduğu okullarda, ücretsiz Wi-Fi, kütüphane ve ortak alan vardır.

 

 

Kaplan International

Seksen yıllık köklü deneyimi ile Kaplan International okulları, 8 farklı ülkede, 43 okula sahiptir. Kendine özgü eğitim sistemi, kitapları ve öğrenci memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu kurumlardan biridir. Okulların bulunduğu İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda’da verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Kaplan International Colleges aracılığıyla üniversite hazırlık konusunda da oldukça ünlü ve öncü kurumlardan biridir.

 

Language Studies International

Londra’da 1965 yılında açılan okulları ile faaliyete geçen LSI - Language Studies International, şu anda 8 farklı ülkede 15 farklı okula sahiptir. İngilizce eğitimini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zelanda’daki okullarında alabilirsiniz. Fransa ve İsviçre’deki okulları dışında İspanya, İtalya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okulları ile çalışmaktadır. Tüm okullar, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezine bulunmaktadır.