Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

22 Ara

İngiltere’de hangi şehirde yurt dışı eğitimi almak isterseniz?

Yurt dışı eğitimi için ilk ve tek tercihiniz İngiltere ise ülkeyi ve şehirleri tanıyorsunuz demektir. Peki, yeterince tanıdığınıza emin misiniz? Pek çok öğrenci hayallerini süsleyen şehirlerde geçirdiği ilk birkaç haftadan sonra aslında hiçbir şeyin düşündüğü gibi olmadığını fark eder. Bu büyük bir hayal kırıklığının yanı sıra belirli bir bütçe ve zamanın da neredeyse boşa gitmesi demektir. Ancak üzülmeyin! Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken size göre daha uygun bir bölüme ve şehre geçmenin yollarını araştırmaktır. Fakat çok daha önemlisi yurt dışı eğitimi kararınızı verdiğiniz andan itibaren deneyimli bir kurum ve danışmanı ile uzun uzun konuşmanız, hayallerinizi, amaç ve hedeflerinizi paylaşmanızdır. Böylece hayallerinizle gerçek dünya arasında çok daha doğru bir bağlantı kurabilir ve yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bir alana doğru yönelebilirsiniz. Aslında her şey sizin elinizde! Unutmayın ki yurt dışı eğitiminiz bütün bir hayatınızı etkileyecektir. Bu durumda yeteneklerinizi ve tabii hayallerinizi de eğitim kariyerinizden uzak tutmadan karar vermelisiniz. Hangi mesleklerin size uygun olduğunu düşünün, ailenizle ve arkadaşlarınızla tartışın, Internet'te araştırmalar yapın. Bu arada şehir ve ülke kararı da çok önemlidir. Aşağıdaki liste yurt dışı eğitimini İngiltere'de almak isteyenlere bazı fikirler verebilir.

 

 

London

Londra'da gezmek, görmek, eğlenmek için yapabileceğinizden çok fazla şey var. Ama hepsi bu değil! Şehir, kırktan fazla yüksek öğrenim kurumu ve dört yüz binin üzerindeki öğrencisiyle, aynı zamanda dünyanın en büyük eğitim merkezlerinden biridir. Bu nedenle şehri keşfetmek epey eğlenceli ve uzun sürebilir. Londra'yla ilgili en güzel şey ise, hem İngiliz kültürüne sadık hem de uluslararası olmasıdır.

 

Glasgow

İskoçya'nın en büyük şehri, Edinburgh’dan daha az ünlü olabilir, ancak Glasgow’un kaleler içinde yarattığı şey, diğerine göre çok daha fazla heyecanlanmanızı sağlıyor. Dünyaca ünlü kulüplerden son moda sanatlara, popüler yemek mekanlarından eşsiz canlı müzik sahnelerine Glasgow, İngiltere'de öğrenci olmak için en havalı yerlerden biridir.

Şehir, İngiltere’nin en eski üniversitelerinden biri olan Hogwarts benzeri Glasgow Üniversitesi ile iki modern üniversiteye ve prestijli Glasgow Sanat Okulu'na ev sahipliği yapıyor. Glasgow’un öğrencileri, politik aktivizm tarihi ile yakından ilgilidir ve bu da şehrin 'en tercih edilenler' listesinde yer almasını sağlamıştır.

 

Manchester

Oasis, The Smiths, Joy Division ve daha birçok kişinin doğum yeri olan Manchester, müzikseverler için bariz bir seçim… Şehrin müzikal geleneği her gece gerçekleşen sayısız konserle yaşamaya devam ediyor. Ayrıca büyüleyici bir tarihi mirasa, yoğun bir kültürel takvime ve İngiltere'nin en iyi sporlarından bazılarına sahiptir. Sadece bunlar dahi, yurt dışı eğitimini İngiltere'de yapacak bir öğrenci için yeterince çekici!

Üniversitelerin bulunduğu diğer birçok şehirden farklı olarak, Manchester, üç üniversitesinin yanı öğrenci yerleşimlerini şehir merkezinin güneyinde bir araya getiriyor. Kısa bir otobüs yolculuğuyla şehre ulaşabildiğiniz gibi kampüs hayatınızı da okulunuzun yakınında geçirebilirsiniz.

 

Cardiff

Cardiff, U.K.’nın en küçük, Galler'deki ise en büyük şehirdir. Böylece bir yandan küçük kasaba cazibesini korurken diğer yandan heyecanlı kozmopolit hayatını da sürdürür. Cardiff'e gelen öğrenciler, kültürel aktiviteler, düzenli spor etkinlikleri ve güzel bir sahile sahip olma şansı yakalar. Tüm bunlar küçük şehirde yoğun bir etkinlik alanı oluşturur. Aynı zamanda diğer büyük İngiltere şehirlerine göre oldukça ucuzdur, bu da öğrenciler için çoğu zaman önemli bir durumdur.

Cardiff, doğa severler ve heyecan arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Sahil şeridi, sörf ve diğer su sporları için harikadır. Şehrin hemen dışındaki Brecon Beacons Milli Parkı yürüyüş sporcularını, dağ bisikletçilerini ve hatta dağcıları ağırlamaktadır.

 

Belfast

Kuzey İrlanda sorunlarıyla ilgili belirsizlik döneminden sonra, Belfast İngiltere'nin en ilgi çekici şehirlerinden biri haline geldi. Aynı zamanda yurt dışı eğitimini İngiltere'de almak isteyen öğrencilerin de en fazla tercih ettiği yerlerden biri oldu. Tarihsel olarak büyüleyici bir mimariye sahip olan şehir, modern mekanlarıyla da tam bir cazibe merkezidir.

Belfast, son derece düşük fiyatları, dost canlısı insanları ve eğlenceli kültürel hayatıyla keşifler yapacağız harika bir şehirdir. Bununla birlikte en fazla öğrenci dostu olan şehirler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

 

 

İşte ilginizi çekebilecek bazı okul bilgileri:

English Language Centres

Malta’da 1991 yılında ilk okulunu açan EC English, bugün, 21 farklı okulda 140 farklı ülkeden kırk bin öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika, Kanada, Malta, İngiltere ve Güney Amerika’da okulları bulunan grup, modern sınıfları ve yüksek kalitedeki eğitimi ile öne çıkmaktadır. Londra Şubesi, West End’in kalbinde, birçok aktivite yerlerine yürüme mesafesinde bulunan, sessiz bir sokağa konumlanmıştır. Yirmi iki sınıflı, akıllı tahtaların bulunduğu okulda, ücretsiz Wi-Fi, kütüphane ve ortak alan vardır.

Embassy English

Kırk yılın üzerindeki tecrübesi, birçok ulustan öğrencisi, ödüller kazanan eğitim sistemi ve partner üniversiteleri ile Embassy English Dil Okulları oldukça tercih edilen bir dil okuludur. Londra Okulu, şehrin merkezinde, birçok müze, galeri, mağazalar ve gece yaşamına yakın bir bölgededir. Üniversitenin kampüsündeki okul teknolojinin son imkânlarına sahiptir. Eğer isterseniz derslerden sonra merkeze yürüyerek gidebilirsiniz.

Wi-Fi - Akıllı Tahta - Kafeterya - Öğrenci Salonu - Modern Lüks Yurt - Üniversite Danışmanlığı - Merkeze Yakınlık

Kaplan International

Seksen yıllık köklü deneyimi ile Kaplan International okulları, 8 farklı ülkede, 43 okula sahiptir. Kendine özgü eğitim sistemi, kitapları ve öğrenci memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu kurumlardan biridir. Okulların bulunduğu İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda’da verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Kaplan International Colleges aracılığı ile üniversite hazırlık konusunda da oldukça ünlü ve öncü kurumlardan biridir. Londra’da Leicester Square ve Covent Garden’da olmak üzere toplamda 27 sınıfı olan 2 okulları mevcuttur.

Language Studies International

Londra’da 1965 yılında açılan ilk okulları ile faaliyete geçen LSI okulları şu anda 8 farklı ülkede 15 farklı okula sahiptir. İngilizce eğitimini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zellanda’daki okullarında alabilirsiniz. Fransa ve İsviçre’deki okulları dışında İspanya, İtalya, Meksika, Panama ve Kostarika’da partner dil okulları ile çalışmaktadır. Tüm okullar, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezinde bulunmaktadır. Londra Merkez ve Hampstead olmak üzere 2 okulu vardır. LSI Londra Merkez, şehrin tam kalbinde yer alır ve British Museum, Oxford Caddesi’ndeki mağazalar ve eğlence bölgesi Soho, yürüyüş mesafesindedir. TOEFL’e hazırlık ve Cambridge kurslarının da bulunduğu çok çeşitli İngilizce programlar sunar.

Sprachcaffe Languages Plus

Sprachcaffe Languages Plus, Almanya merkezli olup 12 farklı ülkede, 7 farklı dilde eğitim vermektedir. Sprachcaffe Londra Okulu, Ealing bölgesinde olup, merkeze 25 dakika, tren istasyonuna ise yürüme mesafesindedir. Londra Okulu British Council ve Education UK tarafından onaylıdır. Londra’daki İngilizce okulu, dokuz adet iyi donanımlı geniş sınıfa sahiptir. Okulda “Aile Yanı” konaklama veya okulun hemen yanında apartmanlarda konaklama seçenekleri mevcuttur.

Resepsiyon – Bahçe – Wi-Fi – Ortak kullanım alanı – Kütüphane / Çalışma odası

St. Giles International

St. Giles International, 1955 yılında kurulan, dünyaca tanınan prestijli bir kurumdur. İngiltere, Amerika, Kanada ve Brezilya’da okulları vardır. İngilizce dersleri dışında İngilizce öğretmenlik sertifikaları konusunda oldukça iyi bilinen kurum ayrıca birçok ödülle birlikte en son 2015’te “Queens Award for Enterprise in International Trade” ödülünü almıştır. Londra’da Highgate ve Central London olmak üzere 2 okulu mevcuttur. Central okulunda 56 sınıf ve 720 kişilik kapasitesi, Highgate okulunda ise 23 sınıf, 330 kişilik kapasitesi vardır. Her iki okulda da akıllı tahta, ücretsiz İnternet, öğrenci kafeteryası, anaokulu ayrıca teras ve kütüphane mevcuttur. Okulların birçok kurumdan akreditasyonları bulunmaktadır.

International House London

International House, dünyada 50’nin üzerinde okulları olan bir dil okulu ağıdır. IH London’da 50 yılın üzerindeki eğitim tecrübesi ile her yıl 100’ün üzerinde ülkeden gelen 8000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İngilizce derslerinin yanı sıra İngilizce öğretmenlik eğitimi konusunda da oldukça iyi bir referansa sahip olan okul, ayrıca IELTS, Cambridge ve Bulats test merkezidir. Elli altı sınıfı bulunan binasında, ücretsiz Wi-Fi, 50 adet öğrenci bilgisayarı, kütüphanesi ve öğrencilerin ortak alanı vardır.