Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Blog

Akreditasyonlarımız

11 Eki

Yurt dışı lise eğitimi

Lise yılları, ilk gençliğin en coşkulu bir o kadar da çocuksu yıllarıdır. Gençliğe atılan o ilk küçük adımlar, sadece dış görünüşünüzün değişmesi anlamına gelmez. Aklınız, düşünceleriniz ve en önemlisi de geleceğe dair planlarınız yavaşça şekillenmeye, hayal gücünüz birkaç yıl öncesine göre çok daha hızlı ve yaratıcı bir şekilde çalışmaya başlar. Birçok şeyi aynı andan düşünür ve yapmak isterseniz. Hayat bir yandan tozpembedir diğer yandan ise dünyanın bütün yükü sanki o genç ve körpe omuzlarınızdadır. Şu anda, İspanya’da, Fransa’da ya da İngiltere’de olmayı düşlersiniz. Tatil mi? Tabii, bu çok güzel olurdu. Peki, yurt dışında lise eğitimi! İşte bu! Şurası bir gerçek ki, lise yıllarında başlayan yurt dışı eğitimi size, unutulmaz deneyimler kazandıracaktır. Ve tabii hayallerinizdeki mesleğe doğru ilerlemeniz için de büyük bir adım olacaktır.

Hayaller ve gerçekler

Eğer hayallerinizin gerçek olmasını istiyorsanız, onların peşini asla bırakmayın. Belki, küçük bir kasabada ya da şehirde yaşıyorsunuz. Ama en büyük hayaliniz, dünyayı görmek ve yurt dışında eğitim almak… Dünyayı tanımak ve ileride bir gün nerede yaşayacağınıza karar vermek için durmadan okuyorsunuz. En büyük ilham kaynağınız kitaplardır ve bu istekten vazgeçmediğiniz sürece yurt dışı eğitimi hiç de düşündüğünüz kadar uzak ve imkânsız değildir. Her ne kadar günümüzde kitapların yerini Instagram ya da sosyal medyadaki görseller alsa da, doğru hedefe ulaşmak için en iyi yol yine kitaplar ve lise yurt dışı eğitim programınız olacaktır.

Kültürel farklıları keşfedin

Dünyayı sosyal medyadan tanımak ya da tanımaya çalışmak -ki pek çok kişi kişisel deneyimlerini paylaştığı için bir parça çekici gelebilir- fena fikir olmasa da, asıl deneyim kısa da olsa bir lise seyahat programına dâhil olmaktır. Bu tür seyahatler, hayatınıza o ana kadar hiç fark etmediğiniz yepyeni bakış açıları katacaktır. Farklı kültürleri öğrenmek, belki de hayatınızda bir daha hiç görmeyeceğiniz insanlarla tanışmak, yerel yemeklerin tadına bakmak ve geçip gittiğiniz toprakların diline aşina olmak, yurt dışı eğitiminizin en keyifli anlarından birkaçı olarak çok uzun süre hafızanızda kalacaktır.

Sınıfta öğrendiklerinizi gerçek dünyada test edin

Bütün bir gününüzü geçirdiğiniz sınıfta, tahtadaki İngilizce ya da diğer dillerdeki fillerin sokağa çıktığında aslında ne kadar kolay olduğunu anlamak, müthiş bir eğitim deneyimidir. Unutmayın ki hiçbir şey sınıfta öğrendiğiniz kadarıyla sınırlı değildir. Eğitim aldığınız dili konuşan ülkelere seyahat etmek, okulda öğrendiklerinizi uygulama şansı sunar. İngiliz, İspanyol ya da Fransızlarla kendi dillerinde konuşmak çok eğlenceli olacaktır. Şüphesiz pek çok tarihi yer görecek, keşfedecek ve öğreneceksiniz. İspanya'da, bir katedralde mezarının önünde durduğunuzda, Christopher Columbus bir isimden çok daha fazlası olacaktır. Yurt dışı eğitimin bir başka avantajı da yeni coğrafyaları öğrenmek, kendi doğal haritanızı çıkarmaktır.

Yurt dışı lise eğitimi için rehber danışmanlarımızla görüşebilir, hayalinizdeki mesleğe ulaşmak için çok daha fazla gecikmeden ilk adımı atabilirsiniz.