Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

05 Eyl

İtalya'da dil eğitimi

İtalya, dünya üzerinde California'dan daha az yer kaplar, ancak bu nispeten küçük güney Avrupa ülkesi, sanat, kültür, yemek, tarih ve doğal güzellik açısından dünya lideridir. Ünlü besteci Giuseppe Verdi’nin “İtalya’ya sahip olursanız, evrene sahip olursunuz,” sözü aslında İtalya için söylenebilecek hemen her şeyi dile getiriyor. Bu ve diğerleri, İtalya'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ülkeyi ve tarih kokan şehirlerini oldukça popüler hale getiriyor.

Floransa yakınlarında ve şehrin eteklerinde 16. yüzyıldan kalma bir villadan oluşan okulunuzda eğitim aldığınızı hayal edin! Toskana'nın çarpıcı doğal güzelliği kimi etkilemez ki? Eğer bir sanat tarihi öğrencisiyseniz hem sınıf ortamlarında hem de şehri keşfederek öğrenebileceğiniz mükemmel bir şehirde bulunuyorsunuz demektir.

Gerçekten de, herhangi bir İtalyan şehri sanat, dil, yemek ve kültürde benzer güzelliklere ve çekiciliğe sahiptir. İş veya sanata, büyük şehir yaşamına veya sessiz kırsal manzaralara odaklanmak isteyen bir öğrenci için, İtalya eğitim hayatınızın yanı sıra sizlere oldukça değerli deneyimler de katacaktır.

Florence: Art, History, Food

Floransa, İtalyan Rönesans’ının beşiği, yurtdışında öğrenim görmek için dünyanın en popüler yerlerinden biridir. Floransa veya Floransa'da Firenze, sanat ve sanat tarihi ile ilgilenen herkes için eşsiz bir deneyim sunar. Şehrin içinde bulunduğu tarihi merkezdeki hemen hemen her sokağı kaplayan mimari ve diğer eserler göz önüne alındığında, kentin içinde bir yürüyüş yapmak dahi kendi başınıza bir eğitimdir. Kısa bir yürüyüşle, Ponte Vecchio, Duomo, Piazza della Signoria ve çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Ayrıca, dünyaca ünlü müzeleri - Uffizi, Galleria dell’Academia, Bargello, Palazzo Vecchio, vb. – ve eşsiz bir mimariye sahip sayısız kiliseleri aynı anda görebilirsiniz.

Kentin sayısız yurt dışı dil eğitim programı, hayallerinizi gerçekleştirmenize olanak tanır. Şehrin merkezinde bulunan Santa Maria Novella Tren İstasyonu ile Roma'ya, sahile, Toskana'nın büyüleyici tepe kasabalarına ve ötesine kolayca ulaşabilir ve keyifli seyahatler yapabilirsiniz.

Rome: A Modern Yet Historic Capital City

Tarih geçmiş ve modernizm, İtalya’nın başkenti Roma’da buluşuyor! Roma Forumu - UNESCO Dünya Mirası alanı ve Roma İmparatorluğu’nun bir zamanlar kalbi olan antik tarihlere bir bakış sunarken, aynı zamanda yabancı büyükelçiliklere, devlet kurumlarına ve sayısız uluslararası işletme ile millete de ev sahipliği yapıyor.

Tüm bunlar hem İtalyan tarihine hem de modern iş ve kültürüne dâhil olmak isteyen öğrencilere ideal fırsatlar sunuyor. Ülkenin geri kalanını trenle keşfetmeye veya hafta sonu gezileri için başka ülkelere uçma planları yapıyorsanız eğer, Roma transit yollar için de olanaklar sunuyor.

Roma ayrıca dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan'a da ev sahipliği yapıyor. Sistine Şapeli, Laocoön ve Oğulları ve Aziz Petrus Bazilikası gibi dünyanın ikonik sanatına ev sahipliği yapan Roma Katolik Kilisesini ya da Trevi Çeşmesi, Pantheon ve İspanyol Merdivenleri gibi ünlü destinasyonları görmek, ayrıca ilginç bir deneyim de olabilir.

Yurt dışı dil eğitiminde kaliteli ve köklü okullara ev sahipliği yapan İtalya, bir yandan İtalyancanıza da katkıda bulunabileceği gibi bu renkli ülkede İngilizcenizi geliştirmek ayrıca zevkli bir öğrenim olacaktır.