Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

27 Haz

Avustralya dil okulları

 Büyük bir ülkede yurt dışı eğitimi alma düşüncesi oldukça ciddi bir karardır. Bu kararı verdiyseniz, ailenizi ve arkadaşlarınızı geride bırakmanın ötesinde, büyük bir cesaret ve meydan okumayla yollara düşeceksiniz demektir. Ve eğer yurtdışı eğitimi tercihinizi Avustralya’dan yana kullanıyorsanız gerçekten şanslısınız. Dünyanın en iyi üniversiteleri, inanılmaz doğa güzellikleri, gelişmiş şehirleri ve manzaralarıyla Avustralya, yurtdışı eğitimi için en ideal ülkelerden biridir. Yurtdışına çıkmanın bazı zorlukları olsa da, eğitim ve kişisel gelişim açısından ödülü gerçekten büyük olacaktır.

Ülkelerin birçoğu yurtdışında okuyan öğrenciler için çeşitli fırsatlara sahiptir. Avustralya dil okulları ve eğitimi için aşağıdaki sıralama mutlaka ilginizi çekecektir.

1. Yüksek kalitede üniversiteler

Avustralya’da öğrenim gören uluslararası öğrenciler çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Avustralya iki uluslararası ve bir özel üniversite ile toplamda 43 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası üne sahip altı Avustralya üniversitesi dünya sıralamasında ilk 100’de yer almaktadır.

2. Kültürel çeşitlilik

Avustralya, kültürlerin buluştuğu, ayrıcalıklı bir ülkedir. Birçok farklı kültürün bir araya geldiği ülkede, yeni ve ilginç kişilerle tanışabilir, harika mutfaklar, yerel kutlamalar ve en önemlisi de çeşitli dilleri aynı anda öğrenebilirsiniz.

3.Eğitimde kalite

Avustralya üniversitelerinin dünyanın en üst sıralarında yer alması, farklı eğitim dallarına yönelmeniz için imkânlar sunmaktadır. Mühendislik ya da İngilizce, tıp ya da matematik eğitimi gibi, birkaç alanı aynı anda takip edebilirsiniz. Avustralya'da her zaman eğitim alabileceğiniz birçok farklı seçenek bulabilirsiniz.

5. Öğrenci vizelerine kolay erişim

Öğrenci vizesi almak istiyorsanız Avustralya, öğrenci vizesi için pek çok kolaylık sunmaktadır. Bir eğitim kurumuna kabul edilmek ve yeterli mali kapasiteye sahip olmak da dâhil olmak üzere başvurunuzun onaylanması için yerine getirmeniz gereken birkaç gereksinim vardır. Ayrıca kaldığınız süre boyunca uygun bir sağlık sigortasına sahip olmanız gerekecektir.

6. Staj Durumu

Bazı Avustralya üniversiteleri, öğrencilerine staj veya iş fırsatları sunmaktadır.

7. İnanılmaz iş fırsatları

Avustralya'da okumaktan keyif alıyorsanız, daha uzun süre bu ülkede kalmak cazip gelebilir. Bazı uluslararası öğrencilerin Avustralya'da kalmasına ve mezun olduktan sonra çalışmaya devam etmelerine olanak tanıyan Geçici Lisansüstü imkânları vardır. Avustralya'daki üniversiteler, dünya çapında bir eğitim imkânının yanı sıra çok çeşitli ve ödüllendirici deneyimler sunmaktadır.

Avustralya dil okulları:

 

Embassy English

Kırk yılın üzerindeki tecrübesi, birçok ulustan öğrencisi, ödüller kazanan eğitim sistemi ve partner üniversiteleri ile Embassy English Dil Okulları oldukça tercih edilen bir dil okuludur.

Londra Okulu,şehrin merkezinde, birçok müze, galeri, mağazalar ve gece yaşamına yakın bir bölgededir. Üniversitenin kampüsündeki okul teknolojinin son imkânlarına sahiptir. Eğer isterseniz derslerden sonra merkeze yürüyerek gidebilirsiniz.

Wi-Fi - Akıllı Tahta - Kafeterya - Öğrenci Salonu - Modern Lüks Yurt - Üniversite Danışmanlığı - Merkeze Yakınlık

 

Kaplan International

Seksen yıllık köklü deneyimi ile Kaplan International okulları, 8 farklı ülkede, 43 okula sahiptir. Kendine özgü eğitim sistemi, kitapları ve öğrenci memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu kurumlardan biridir. Okulların bulunduğu İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda’da verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Kaplan International Colleges aracılığı ile üniversite hazırlık konusunda da oldukça ünlü ve öncü kurumlardan biridir. Londra’da LeicesterSquare ve CoventGarden’da olmak üzere toplamda 27 sınıfı olan 2 okulları mevcuttur.

 

Language Studies International

Londra’da 1965 yılında açılan ilk okulları ile faaliyete geçen LSI okulları şu anda 8 farklı ülkede 15 farklı okula sahiptir. İngilizce eğitimini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zellanda’daki okullarında alabilirsiniz. Fransa ve İsviçre’deki okulları dışında İspanya, İtalya, Meksika, Panama ve Kostarika’dapartner dil okulları ile çalışmaktadır. Tüm okullar, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezinde bulunmaktadır.

Londra Merkez ve Hampstead olmak üzere 2 okulu vardır. LSI Londra Merkez, şehrin tam kalbinde yer alır ve British Museum, Oxford Caddesi’ndeki mağazalar ve eğlence bölgesi Soho, yürüyüş mesafesindedir. TOEFL’e hazırlık ve Cambridge kurslarının da bulunduğu çok çeşitli İngilizce programlar sunar.