Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

24 Haz

İngiltere dil okulları tavsiye

Yurt dışı dil eğitimde en popüler ülkelerden biri olan İngiltere, köklü ve kurumsal üniversiteleriyle her yıl binlerce öğrenciyi ağırlıyor. İngiltere’de 130 civarında üniversite var ve bunların birçoğu dünya sıralamasında ilk 100’de yer alıyor. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yurtdışı dil eğitimi planınızda İngiltere var mı? Eğer böyle bir karar verdiyseniz önce ülke sonra da İngiltere okulları hakkında detaylı bilgi edinmeniz de fayda var. İngiltere dil okulları tavsiye bölümümüze geçmeden önce İngiltere’nin tarihçesine kısaca göz atalım.

İngiltere, Birleşik Krallık’ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezi olanıdır. Avrupa’nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunan İngiltere, kuzeyinde İskoçya, batısında ise Galler ile komşudur. Britanya takımadalarında Avrupa’ya en yakın ülkedir ve Manş Tüneli, ülkeyi Avrupa Kıtası’na bağlar. Fransa-İngiltere sınırı, kanalın tam ortasından geçmektedir. İngiltere’nin olduğu gibi dünyanın da en önemli kentlerinden biri Londra’dır. Manchester, Birmingham, Leeds, Liverpool, Newcastle, Sheefield, Bristol, Coventry, Leicester, Nottingham ve Hull gibi şehirler de nüfus ve faaliyetler açısından ülkenin önemli bölgeleri arasında yer almaktadır. Şehirler yurtdışı dil eğitimiyle de önem taşımaktadır ki eğitimiz için başta Londra olmak üzere bu şehirlerden birini seçebilirsiniz. İngilizlerin eğitime önem vermesi, ülkede birçok bilim insanının yetişmesini sağlamıştır. Ünlü fizikçi Newton, Harvey, Watson, Dalton, Faraday, Hawking İngiltere’de yetişmişlerdir.

Eğitimin yanı sıra İngiliz kültürü de dünyada popülerliğini korumaktadır. Ayrıca eğitim aldığınız şehri ve diğerlerini gezebilir ve İngiltere’nin şehirleri hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin İngiltere’nin en büyük doğal limanı, merkezi güney kıyıda yer alan Poole’dür. Avustralya’daki Sidney’den sonra, dünyanın en büyük ikinci doğal limanı olduğu kabul edilen bu şehir de, tıpkı diğerleri gibi görülmeye değerdir.

Aşağıda liste İngiltere dil okulları tavsiye konusunda size son derece yararlı olacaktır.

Frances King School of English

Frances King School of English, 1973 yılında kurulan, oldukça köklü bir eğitim kurumudur. Her yıl birçok ülkeden dört binin üzerinde öğrenciyi ağırlamakta olan okulun ana kampüsü Kensigton bölgesindedir. Bunun dışında Gloucester Road ve Belgravia olmak üzere toplam 3 kampüsü daha bulunmaktadır. İrlanda’daki 2014 yılında Dublinde Merrion Square de açılmıştır.

Frances King dil okullarının sınıflarında akıllı tahta teknolojisi, ücretsiz İnternet, kafeterya ve ortak alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, İngiliz ailelerinin yanında, yurtlarda, paylaşımlı veya özel dairelerde konaklama seçeneklerine sahiptir İngiltere’deki okulları aşağıdaki kurumlar tarafından akretidite edilmiş olup, okulun kalitesi bu şekilde resmi olarak tescillenmiştir.

Dublin Akreditasyonları:

ACELS, a service of Quality and Qualifications Ireland, Quality English, IALC

English Language Centres

Malta’da 1991 yılında ilk okulunu açan EC English, bugün, 21 farklı okulda 140 farklı ülkeden kırk bin öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika, Kanada, Malta, İngiltere ve Güney Amerika’da okulları bulunan grup, modern sınıfları ve yüksek kalitedeki eğitimi ile öne çıkmaktadır.

Londra Şubesi, West End’in kalbinde, birçok aktivite yerlerine yürüme mesafesinde bulunan, sessiz bir sokağa konumlanmıştır. Yirmi iki sınıflı, akıllı tahtaların bulunduğu okulda, ücretsiz Wi-Fi, kütüphane ve ortak alan vardır.

Embassy English

Kırk yılın üzerindeki tecrübesi, birçok ulustan öğrencisi, ödüller kazanan eğitim sistemi ve partner üniversiteleri ile Embassy English Dil Okulları oldukça tercih edilen bir dil okuludur.

Londra Okulu, şehrin merkezinde, birçok müze, galeri, mağazalar ve gece yaşamına yakın bir bölgededir. Üniversitenin kampüsündeki okul teknolojinin son imkânlarına sahiptir. Eğer isterseniz derslerden sonra merkeze yürüyerek gidebilirsiniz.

Wi-Fi - Akıllı Tahta - Kafeterya - Öğrenci Salonu - Modern Lüks Yurt - Üniversite Danışmanlığı - Merkeze Yakınlık

Kaplan International

Seksen yıllık köklü deneyimi ile Kaplan International okulları, 8 farklı ülkede, 43 okula sahiptir. Kendine özgü eğitim sistemi, kitapları ve öğrenci memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu kurumlardan biridir. Okulların bulunduğu İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda’da verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Kaplan International Colleges aracılığı ile üniversite hazırlık konusunda da oldukça ünlü ve öncü kurumlardan biridir. Londra’da Leicester Square ve Covent Garden’da olmak üzere toplamda 27 sınıfı olan 2 okulları mevcuttur.

Language Studies International

Londra’da 1965 yılında açılan ilk okulları ile faaliyete geçen LSI okulları şu anda 8 farklı ülkede 15 farklı okula sahiptir. İngilizce eğitimini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zellanda’daki okullarında alabilirsiniz. Fransa ve İsviçre’deki okulları dışında İspanya, İtalya, Meksika, Panama ve Kostarika’da partner dil okulları ile çalışmaktadır. Tüm okullar, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezinde bulunmaktadır.

Londra Merkez ve Hampstead olmak üzere 2 okulu vardır. LSI Londra Merkez, şehrin tam kalbinde yer alır ve British Museum, Oxford Caddesi’ndeki mağazalar ve eğlence bölgesi Soho, yürüyüş mesafesindedir. TOEFL’e hazırlık ve Cambridge kurslarının da bulunduğu çok çeşitli İngilizce programlar sunar.

Sprachcaffe Languages Plus

Sprachcaffe Languages Plus, Almanya merkezli olup 12 farklı ülkede, 7 farklı dilde eğitim vermektedir. Sprachcaffe Londra Okulu, Ealing bölgesinde olup, merkeze 25 dakika, tren istasyonuna ise yürüme mesafesindedir. Londra Okulu British Council ve Education UK tarafından onaylıdır.

Londra’daki İngilizce okulu, dokuz adet iyi donanımlı geniş sınıfa sahiptir. Okulda “Aile Yanı” konaklama veya okulun hemen yanında apartmanlarda konaklama seçenekleri mevcuttur.

Resepsiyon – Bahçe – Wi-Fi – Ortak kullanım alanı – Kütüphane / Çalışma odası

St. Giles International

St. Giles International, 1955 yılında kurulan, dünyaca tanınan prestijli bir kurumdur. İngiltere, Amerika, Kanada ve Brezilya’da okulları vardır. İngilizce dersleri dışında İngilizce öğretmenlik sertifikaları konusunda oldukça iyi bilinen kurum ayrıca birçok ödülle birlikte en son 2015’te “Queens Award for Enterprise in International Trade” ödülünü almıştır.

Londra’da Highgate ve Central London olmak üzere 2 okulu mevcuttur. Central okulunda 56 sınıf ve 720 kişilik kapasitesi, Highgate okulunda ise 23 sınıf, 330 kişilik kapasitesi vardır. Her iki okulda da akıllı tahta, ücretsiz İnternet, öğrenci kafeteryası, anaokulu ayrıca teras ve kütüphane mevcuttur. Okulların birçok kurumdan akreditasyonları bulunmaktadır.

International House London

International House, dünyada 50’nin üzerinde okulları olan bir dil okulu ağıdır. IH London’da 50 yılın üzerindeki eğitim tecrübesi ile her yıl 100’ün üzerinde ülkeden gelen 8000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İngilizce derslerinin yanı sıra İngilizce öğretmenlik eğitimi konusunda da oldukça iyi bir referansa sahip olan okul, ayrıca IELTS, Cambridge ve Bulats test merkezidir. Elli altı sınıfı bulunan binasında, ücretsiz Wi-Fi, 50 adet öğrenci bilgisayarı, kütüphanesi ve öğrencilerin ortak alanı vardır.

The London School Of English

Yüz yılın üzerindeki mazisi ile İngiltere’nin en eski dil okullarından olan London School of English, iki kampüsü ile öğrenimi ciddiye alan öğrencilere kaliteli bir eğitim vermeyi garanti etmektedir. Genel İngilizce dışında, İş İngilizcesi ve Hukuk İngilizcesi konularında da oldukça ün yapan okulda, İngilizce öğretmenlik programlarına da yer verilmektedir. Ayrıca tüm öğrencilere ücretsiz öğlen yemeği sunulmaktadır.

Stafford House International

Stafford House International, genel, akademik ve profesyonel amaçlar için kurslar sunan bir grup İngilizce dil okuludur. Misyonu, öğrencilerin şehirleri ve kültürleri tanımaları ve kişisel potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak, eğitmek, ilham vermek ve yardımcı olmaktır. Okullar, her biri İngilizceyi geliştirmenin benzersiz yollarını sunan 10 muhteşem Amerikan, Kanada ve İngiliz şehrinde bulunan Stafford House International, sizi keyifli ve köklü öğrenme macerasına davet ediyor.

Oxford International Education Group

Oxford International Education Group 1991 yılında David Brown ve Robert Darell tarafından ISIS Education and Travel olarak kuruldu. Şirket, Eylül ayından Haziran ayına kadar akademik yıl boyunca yurtdışı dil eğitimini sürdürüyor. Bununla birlikte yaz boyunca yabancı öğrenciler için İngilizce dil kursu düzenleniyor. Okul her yıl, 12.000'in üzerinde öğrenciyi okullarına ulaştırıyor.

NCG - New College Group

New College Group (NCG), İngilizce Dil kursları sağlayan uzman bir kolejdir. NCG Dil Okulları en iyi öğrenci şehirlerinden bazıları olan Manchester, Liverpool ve Dublin’de eğitimlerini sürdürmektedir. Yüksek kaliteli öğretimi, güler yüzlü personeli ve en son teknolojiye sahip tesisleriyle New College Group, uluslararası öğrencilerin tercih ettiği okullar arasındadır. Siz de büyük bir ailenin parçası olduğunuzu hissetmek ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle tanışmak istiyorsanız eğer kararınızı vermeden önce mutlaka NCG Dil Okulları’nı inceleyin.