Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

19 Haz

Kanada dil okulu tavsiye

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. Ülkenin büyüklüğü, Büyük Okyanustan, Kuzey Arktik denizine kadar 9,98 milyon metre karedir. Dünyanın başta ekonomi olmak üzere en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada’da dikkat çeken bir başka husus da yurtdışı eğitiminde en fazla tercih edilen ülkelerden biri olmasıdır. On eyalet ve üç bölgeye ayrılan Kanada’nın en popüler şehirlerinden biri olan Toronto, her yıl yurtdışından gelen binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Kanada dil okulu tavsiye için ilk sırada yer alan Stafford House Toronto, The North York Centre’daki okulda eğitim vermektedir. Böylece öğrenciler North York Merkez Kütüphanesi'ne ve metro istasyonuna rahatça ulaşabilmektedir. Okulun diğer özelliklerine geçmeden önce, Toronto hakkında biraz bilgi sahibi olmakta fayda var.

Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Toronto, Ontario eyaletinin başkentidir. Nüfusu yaklaşık 6 milyon olan Toronto, ağırlıklı olarak göçmenlerin yaşadığı bir şehirdir. Alışveriş merkezleri ve gelişmiş ulaşım ağıyla, son derece güvenli bir yerdir. Niagara Şelaleleri’ne, Ottowa’ya, Montreal’e ve ABD’ye oldukça yakındır. Güneyinde Ontario Gölü vardır ve dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Toronto Zoo, şehrin doğusundadır.

Toronto, küçük bir kasabanın güvenliği ve konforuyla büyük şehrin rahatlığını bir arada taşır. Şehirde, tiyatro, konser, müze ve galeri bolluğu ile çok çeşitli sanatsal ve kültürel aktiviteler düzenlenir. Bu genel bilgilerden sonra Stafford House Toronto hakkında konuşmaya başlayabiliriz.

Stafford House Toronto

Şehrin konumu ve kafeteryalar, restoranlar, tiyatrolar, büyük alışveriş merkezleri ve gelişmiş ulaşım ağıyla Stafford House, Toronto’nun tüm olanaklarını öğrencileriyle paylaşmaktadır. Modern eğitim imkânlarına sahip olan okul, öğrencilerine her alanda kaliteli bir öğretim sunmaktadır. Başlangıç seviyesinden uzmanlığa kadar, tüm seviyelerde Genel İngilizce kursları düzenleyen okul, ayrıca, 1-36 + haftadan itibaren ihtiyacınıza en uygun olan kursu seçebilmeniz için esnek zaman çizelgelerine sahiptir.

Derslerin özellikleri

Başlangıçtaki ilk dersler, okuma-yazma-konuşma ve dinleme, gramer, dil bilgisini kapsamaktadır. Böylece İngilizcenizi yavaş, yavaş ilerletirken, akıcılık ve doğru iletişim bilgilerini de edinirsiniz. Temel olarak, İngilizceyi İngilizce kullanarak öğretmeyi hedefleyen dersler, öğrencilere uygulamalı çalışma planları sunmaktadır. Temel gramer bilgisinin yanı sıra gerçek hayattaki İngilizce kullanımının derslere adapte edilmesi, en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilmekte ve uygulanmaktadır. Her hafta, kendi gelişiminizi daha rahat gözlemlemeniz için haftalık planlar düzenlenilir. Bu plan, tamamen sizin görüş, öneri ve ilerlemenize odaklanarak öğretmeninizle birlikte hazırlanır. Böylece İngilizce gelişiminizi çok daha rahat takip edebilir ve eksiklerinizi sınıfınızdaki pratiklerle tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte İngilizce dil kurslarının “Temel”, “Standart Yoğun” ya da “Süper Yoğun” sınıflarında da eğitim görebilirsiniz. Sınıflarda, klasik bir öğrenme biçimi yerine, ilgi çekici ve eğlenceli ortamların öğrenmeyi olumlu etkilediği düşünülerek, öğrencilerin ilgi alanlarına göre öğretme teknikleri kullanılmaktadır.

Stafford House Toronto’daki kısa ya da uzun süreli yurtdışı İngilizce eğitim programlarınız, sunumlar, kültürel geziler, şehir içindeki yaşantı, arkadaşlarınızla birlikte geçireceğiniz zamanlar ve diğer etkenlerle desteklenecek böylece, meslek ya da akademik kariyerinizdeki hedeflerinize doğru hızla ilerleyeceksiniz.