Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

01 Haz

Yurtdışı sertifika programları

Hepimizin en büyük hayallerinden biri de yurtdışı eğitimidir. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek ve arzu ettiğimiz meslekte ilerlemek aslında düşündüğümüz kadar zor değil. Doğru adımı atmak için gerekli olan ilk şey, maddiyatın ötesinde, gelecekte hangi mesleği yapacağımıza karar vermek! Lise, biraz daha gerilere doğru gidersek ortaöğrenimde oluşmaya başlayan meslek tercihleri, yaş ilerledikçe çoğu zaman değişir ya da kararsızlık giderek daha da artar ki bu çok normaldir. Henüz yolun başında olan genç bir insanın profesyonel hayatına nasıl yön vereceğine karar vermesini beklemek, biraz fazla iyimserlik olacaktır. Yine de bazı ipuçlarını kaçırmamak gerekiyor. Bunların arasında en önemlisi ise yetenek, beceri ve istekler! Eğer bu üçü, herhangi bir meslek için içinizde kıpırtılar oluşturmaya başladıysa, kaç yaşında olursanız olun, doğru yoldasınız demektir. Kariyerinizde başarılı olmak için öncelikle iç sesinizi dinleyin. Bu ses sizi asla yanıltmayacaktır. Bununla birlikte yapmanız gereken bazı başka şeyler de var. Örneğin yeteneğiniz olduğu alanda bolca okumak, dinlemek, izlemek… Neden iyi bir çevirmen olmayasınız ki! Ya da, dünyaca ünlü bir bilimkurgu film yönetmeni! Senarist ya da oyuncu! Tüm bunlar büyük hayaller olabilir fakat hayalleri gerçeğe dönüştürmek yine sizin elinizdedir. Ailenizi ikna etmek de buna dâhil! Geçmiş nesillere göre şanslı olduğunuzu da unutmayın! Bir zamanlar İnternet yoktu, öyle değil mi? Ve günümüzün ebeveynleri artık gençleri çok daha iyi anlıyor. Şimdi, üçüncü önemli duruma birlikte göz atıp, yurtdışı sertifika programlarını inceleyeceğiz. Aşağıdaki yurtdışı sertifika programları sinema sektöründe profesyonel çalışma alanlarını içeriyor.

Yurtdışı sertifika programları

Design Communication Arts

Design Communication Arts (DCA) sertifika programı, tasarım, web ve etkileşim tasarımı, fotoğrafçılık ve diğer derslerle birlikte sağlam bir temel sunarak, öğrencileri grafik tasarım alanındaki kariyerler için hazırlar. DCA programı sadece grafik tasarım araçlarını öğretmekle kalmaz, aynı zamanda stratejik olarak nasıl düşüneceğinizi ve rekabetçi bir pazar için kendinizi nasıl konumlandıracağınızı da öğretir. Üretimi bilmek ve anlamak tasarımın ayrılmaz bir parçasıyken, eşsiz bakış açınız ve eleştirel düşünme becerileriniz, sürece daha büyük bir değer katar.

Entertainment Studies

Acting Certificate, film, televizyon, reklam ve dijital medyada oyunculuk kariyerine başlamak isteyenler için tasarlanmıştır. Bir dizi temel ders aldıktan sonra, öğrenciler oyunculuk profesyonellerinin rehberliğinde performanslarını, seçmelerini ve doğaçlama becerilerini geliştirirler. Öğrenciler, kameranın önünde performans gösterme ve endüstride başarılı olmak için ihtiyaç duydukları pratik iş becerilerini öğrenme fırsatı bulurlar.

Cinematography

Sinematografi Sertifikası, sinematograf veya kamera operatörü olmak isteyenler için tasarlanmıştır. Bir dizi temel ders aldıktan sonra, öğrenciler estetik ve sanatsal bir bakış açısı geliştirirken, kamera teknikleri ve dijital teknolojilerde beceri kazanırlar. Öğrenciler hem film hem de video çekmeyi öğrenme fırsatına sahip olurlar.

Film and TV Development

Film and TV Development Certificate, Film ve TV endüstrisinde geliştirmeci veya satın alma yöneticileri ve yaratıcı yapımcı olmak isteyen kişiler için idealdir. Öğrenciler, bir dizi dört temel ders aldıktan sonra, endüstride giriş seviyesi pozisyonları için özel becerileri öğrenirler. Yazma, ilgi çekici hikâyeler geliştirme ve potansiyel alıcılar için bir projeyi çekici hale getirme konusunda farklı anlayışlar kazanırlar.


Directing

Bağımsız film yapımına odaklanan Directing Certificate, katılımcılara sanatın temel ilkelerini ve yönlendirmeyi öğretir. Eğitmenler, öykünün rolünü, oyuncuları yönlendirmeyi, film yapımcılığının estetiğini ve yönetmenin bir üretimdeki kilit pozisyonlarıyla ilgili pratik sorumluluklar üstlenir. Öğrenciler basit alıştırmalardan başlayarak, orijinal kısa film çalışmaları kapsamında eğitim görürler.


Entertainment Studies

Endüstrinin tüm sektörlerinde film yapımcıları ve içerik yaratıcıları olarak kariyerleri geliştirmek isteyenlere yönelik olarak tasarlanan Entertainment Studies Certificate, eğlence tutkusu olan ve kendi programlarını kendileri şekillendirmeyi tercih eden öğrenciler için idealdir. Öğrenciler, oyunculuk, yönetmenlik, sinematografi, fikir geliştirme ve üretim alanlarında eğitim alırlar.
 

Film Scoring

Film Scoring Certificate, öğrencilere film, televizyon şovları ve video oyunları için ipuçları sunma fırsatları verir. Öğrenciler, film karnesinde başarılı bir kariyer için gerekli olan temel yaratıcı, iş ve teknik becerileri öğrenirler. Programın sonunda, katılımcılar çok sayıda parça oluşturmuş ve üretmişler olurlar.
 

Independent Music Production

Bağımsız sanatçılar, lirik yazarlar, besteciler ve müzik yapımcıları için tasarlanan Independent Music Production Certificate, müzik endüstrisinin yaratıcı tarafında çalışmayı, stüdyoda müzik yazmayı, üretmeyi, kaydetmeyi ve pazarlamayı öğretmektedir. Bu program, müzik işini, şarkı yazımını ve sadece başlangıçtan itibaren projelerin gerektirdiği yaratıcı becerileri değil, aynı zamanda tamamlanmış işleri bağımsız olarak tanıtmak ve satmak için gerekli pazarlama becerilerini de kapsamaktadır.
 

Producing

Hollywood profesyonelleri tarafından öğretilen Producing Certificate, katılımcılara hem yaratıcı hem de fiziksel üretim için gerekli olan temel becerileri ve bilgiyi sağlayarak, üretmenin “gerçek dünya” yönlerine dair içsel bir bakış açısı kazandırır. Müfredat, öykünün rolünün yanı sıra finansman, pazarlama ve dağıtım ilkelerini vurgulamaktadır.

Business and Management of Entertainment

Business and Management of Entertainment Certificate, bağımsız film yapımcılığı dünyasına ilgi duyan Hollywood yöneticileri için tasarlanmıştır. Öğrenciler, ön üretim, üretim ve post prodüksiyon, iş ve hukuki işlerde özel dersler, finans ve muhasebe, pazarlama ve dağıtım gibi temel dersleri alarak endüstri iş pratikleri hakkında bilgi sahibi olur.


Music Business

Müzik endüstrisi hızla gelişmeye devam ederken, Music Business Certificate, hem müzik endüstrisi yöneticileri, sanatçılar, yapımcılar, yöneticiler, şarkıcılar hem de müzik endüstrisinin prensipleri hakkında güncel bilgiler isteyen yayıncılara hizmet vermektedir. Derslerde, turne, pazarlama, yasal konular, yayıncılık ve sanatçı yönetimi eğitimi verilmektedir.

Screenwriting: Film and TV Comprehensive

Bu program, öğrencilerin hem film hem de televizyon tutkusunu birlikte sunuyor. Öğrenciler, her türden uzun metrajlı bir projeyi tamamlama şansının yanı sıra, film yapımcılığının üretim ve iş unsurları hakkında bilgi sahibi olma şansını da elde ediyor. Dersler, önemli deneyimlere sahip yazarlar veya eğlence profesyonelleri tarafından veriliyor.

Siz de hayallerinizi ertelemeyin. Yurtdışı sertifika programları ve yurtdışı eğitimi için http://www.bridgeyurtdisiegitim.com/yurtdisi-egitim Web sayfamızdaki okulları inceleyebilir ve her konuda eğitim danışmalarımızdan destek alabilirsiniz.