Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

30 May

Yurtdışı dil eğitim programları

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte yurtdışı eğitimi yerini daha eğlenceli etkinliklere bırakmaya hazırlanıyor. Yine de bir, iki ya da üç aylık veya daha kısa süreli yurtdışı dil eğitim programları öğrenciler büyük katkı sağlıyor ve bu katkı, ziller çalıp da ilk dersler başladığında kesinlikle kendisini belli ediyor. Ama şimdi sıra, uzun ve soğuk kış günlerinde hayalini kurduğumuz tatil ve eğlencenin tadını çıkartmakta! Ayrıca bir yandan eğlenirken diğer yandan yeni ve farklı kültürleri keşfedebilir, kısa sürede pek çok ilginç bilgi ve deneyimle donanabiliriz. Tüm bunların iş ve meslek kariyeriniz için ne kadar önemli olduğunu tekrar etmeye gerek yok, tabii ki… Bununla birlikte yurtdışı eğitim programlarının son dönemlerde oldukça popüler olduğunun da altını çizelim. Özellikle İngilizce başta olmak üzere yabancı dil eğitimleri ve yurtdışı dil okulları, üniversite ve yüksek lisans eğitimleri, staj eğitimleri, sertifika ve diploma programları ya da Work and Travel gibi yurtdışı dil eğitim programları uygun bütçelerle uygulanabiliyor. Daha küçük yaş grupları ise yaz okulları ya da yaz kamplarında, lise düzeyi öğrenciler ise farklı aktivitelerle İngilizce eğitimi için harika başlangıçlar yapabiliyor.

Yurtdışı dil eğitim programları bir yandan yabancı dil için yoğun katkı sağlarken diğer yandan gençlerimizin geleceklerine yatırım yapmalarına olanak tanıyor. Staj olanakları ve farklı ülkelerin gençleriyle kurulan arkadaşlıklar kişisel gelişimlerinin boyutlarını genişletiyor. İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Fransa, İspanya, Almanya, İsviçre, Avustralya, Güney Afrika dil okulları kısa ya da uzun dönemde öğrencilere kaliteli dil eğitimi sunuyor.

Bazı yurtdışı eğitim programlarını aşağıda inceleyebilir ve daha detaylı bilgi için www.bridgeyurtdisiegitim.com/yurtdisi-egitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

WAT - Work and Travel programı üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği bir çalışma programıdır.

Yaz okulu veya yaz kampı programları 13 - 17 yaş aralığındaki gençlerin, 2 - 4 hafta aralığında yararlanabileceği programlardır.


Yurtdışı Sertifika ve diploma programları, lisans veya yüksek lisansa göre daha ekonomik ve daha kısa süreli olarak kullanılabilir. Bu tür programlar aynı zamanda staj olanakları da sunmaktadırlar.

Yurtdışında lise programları ise 8.’inci sınıftan itibaren yurtdışında alınabilecek bir eğitim programlardır. Lise eğitimi gördüğünüz ülkede üniversiteye devam edebilir ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alma fırsatlarını yakalayabilirsiniz.