Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

30 May

Kanada üniversite danışmanlık

 

Yurtdışında eğitim denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden biri Kanada’dır. Eğitim açısından ününe yakışır kalitede okullara ve kurumlara sahip olan ülke, İngilizcede ana dili düzeyine ulaşmak isteyenler için hala popülerliliğini sürdürüyor. Kanada’da İngilizce eğitimi ve üniversite danışmanlık başlığına geçmeden önce Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkeyi birlikte tanıyalım.

Kanada

Büyük Okyanustan Kuzey Arktik denizine kadar 9,98 milyon kilometre kare büyüklüğünde olan Kanada, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada'nın ortak sınırı, dünyanın en uzun kara sınırını oluşturur. Büyük çoğunluğun güney sınırına yakın bölgelerde yaşadığı Kanada’da, genellikle oldukça soğuk kış mevsimleri yaşanır. Bununla birlikte güneyindeki alanlar yaz aylarında sıcak ve keyiflidir.

Kanada, Aborjinlerin binlerce yıldır yaşadığı bir bölge olmuştur. Günümüzde ülke, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı'nın parçası konumundadır. Aynı zamanda ülke, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen, 1867'de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyondur.

Kanada'nın başkenti Ottawa'dır. Ülke, hem Frankofon, hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır. Çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülke olan Kanada, dünyaca ünlü okulları ve kurumlarıyla eğitimde haklı bir üne sahiptir.

Kanada’da eğitim

Yurtdışı İngilizce eğitimi başta olmak üzere üniversite ya da akademik eğitim için ilk tercih sırasında yer alan Kanada, başarılı eğitim programları sunmasının yanı sıra, Yüksek Öğretim Kurulu’nun üniversiteler için denklik verdiği bir ülkedir. İngilizce konuşulan bir ülke olmasına karşın Fransızca da halk arasında kullanılan bir dildir. Bununla birlikte ülkenin resmi dili İngilizce ve Fransızcadır. Bu da yurtdışı eğitiminizi hangi alanda yaparsanız yapın, her iki dili de rahatça öğrenebileceğiniz anlamına gelmektedir. Kanada, dil ya da üniversite eğitimiyle birlikte, ortaöğretim için de tercih edilen bir konumdadır. Türkiye ile yapılan eğitim birlikteliği anlaşmalarına bağlı olarak Kanada’da lise başlangıcında eğitim gören öğrenciler, ülkeye döndüklerinde yıl kaybetmeden bir üst sınıftan eğitimlerine devam etmektedir. Kanada’da dil okulu ya da üniversite eğitimi alan öğrenciler, Kanadalı ailelerin yanında kalabildikleri gibi, onlar için ayrılmış güvenli pansiyonlarla da eğitim programları boyunca ikamet edebilirler. Bununla birlikte eğitim giderleri, ulaşım, konaklama gibi önemli noktaların diğer ülkelere göre daha uygun olması, Kanada’da eğitimi cazip hale getiren diğer nedenler arasındadır.

Kanada’da eğitim almanın en büyük avantajlarından biri de üniversite, master ya da doktora sonrasında çalışma hakkı elde edilebilmesidir. Tabii Kanada üniversitelerinde yüksek lisans öğrenimi için TOEFL, IELTS  ya da aynı denklikte dil sınavlarını başarıyla geçmek gerekiyor. Sizlerin de bildiği gibi sadece yüksek lisans değil, lisans eğitimi için de TOEFL ya da IELTS’den başarılı bir not almalısınız.

Kanada’da İngilizce dil eğitimi

Yurtdışında İngilizce eğitimin olmazsa olmaz kuralı, bulunduğunuz ülkede İngilizce konuşuluyor olmasıdır. Bu durum, okuldaki eğitimlerinizin yanı sıra gün boyu ve tabii sosyal hayatınızda da İngilizceye maruz kalacaksınız demektir. Böylece çok daha hızlı bir şekilde ana dili düzeyinde İngilizce öğrenebilirsiniz. Kanada dil okulları, bu avantajlı durumu, kaliteli eğitimleri ile desteklemekte ve öğrencilerinin köklü bir eğitim almalarını sağlamaktadır. Bu durumda, aklınızda yurtdışında dil eğitimini geçiriyorsanız ilk bakmanız gereken liste aşağıdaki Kanada dil okulları olmalıdır. Bu okullar hakkında daha detaylı bilgi almak, eğitim fırsatlarından yararlanmak, kayıt yaptırmak ya da Kanada üniversite danışmanlık için gün boyu istediğiniz saate eğitimcilerimizi arayabilirsiniz. Çok daha fazla bilgi için http://www.bridgeyurtdisiegitim.com/yurtdisi-egitim/kanada-dil-okullari sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Kanada’da dil okulları:

SprachcaffeLanguages Plus

SprachcaffeLanguages Plus, Almanya merkezli olup 12 farklı ülkede, 7 farklı dilde eğitim vermektedir. Sprachcaffe Londra Okulu, Ealing bölgesinde olup, merkeze 25 dakika, tren istasyonuna ise yürüme mesafesindedir. Londra Okulu British Council ve Education UK tarafından onaylıdır.

Londra’daki İngilizce okulu, dokuz adet iyi donanımlı geniş sınıfa sahiptir. Okulda “Aile Yanı” konaklama veya okulun hemen yanında apartmanlarda konaklama seçenekleri mevcuttur.

Resepsiyon – Bahçe – Wi-Fi – Ortak kullanım alanı – Kütüphane/Çalışma odası

English Language Centres

Malta’da 1991 yılında ilk okulunu açan EC English, bugün, 21 farklı okulda 140 farklı ülkeden kırk bin öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika, Kanada, Malta, İngiltere ve Güney Amerika’da okulları bulunan grup, modern sınıfları ve yüksek kalitedeki eğitimi ile öne çıkmaktadır.

Londra Şubesi, West End’in kalbinde, birçok aktivite yerlerine yürüme mesafesinde bulunan, sessiz bir sokağa konumlanmıştır. Yirmi iki sınıflı, akıllı tahtaların bulunduğu okulda, ücretsiz Wi-Fi, kütüphane ve ortak alan vardır.

Embassy English

Kırk yılın üzerindeki tecrübesi, birçok ulustan öğrencisi, ödüller kazanan eğitim sistemi ve partner üniversiteleri ile Embassy English Dil Okulları oldukça tercih edilen bir dil okuludur.

Londra Okulu,şehrin merkezinde, birçok müze, galeri, mağazalar ve gece yaşamına yakın bir bölgededir. Üniversitenin kampüsündeki okul teknolojinin son imkânlarına sahiptir. Eğer isterseniz derslerden sonra merkeze yürüyerek gidebilirsiniz.

Wi-Fi - Akıllı Tahta - Kafeterya - Öğrenci Salonu - Modern Lüks Yurt - Üniversite Danışmanlığı - Merkeze Yakınlık

Kaplan International

Seksen yıllık köklü deneyimi ile Kaplan International okulları, 8 farklı ülkede, 43 okula sahiptir. Kendine özgü eğitim sistemi, kitapları ve öğrenci memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu kurumlardan biridir. Okulların bulunduğu İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda’da verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Kaplan International Colleges aracılığı ile üniversite hazırlık konusunda da oldukça ünlü ve öncü kurumlardan biridir. Londra’da LeicesterSquare ve CoventGarden’da olmak üzere toplamda 27 sınıfı olan 2 okulları mevcuttur.

Language Studies International

Londra’da 1965 yılında açılan ilk okulları ile faaliyete geçen LSI okulları şu anda 8 farklı ülkede 15 farklı okula sahiptir. İngilizce eğitimini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zellanda’daki okullarında alabilirsiniz. Fransa ve İsviçre’deki okulları dışında İspanya, İtalya, Meksika, Panama ve Kostarika’dapartner dil okulları ile çalışmaktadır. Tüm okullar, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezinde bulunmaktadır.

Londra Merkez ve Hampstead olmak üzere 2 okulu vardır. LSI Londra Merkez, şehrin tam kalbinde yer alır ve British Museum, Oxford Caddesi’ndeki mağazalar ve eğlence bölgesi Soho, yürüyüş mesafesindedir. TOEFL’e hazırlık ve Cambridge kurslarının da bulunduğu çok çeşitli İngilizce programlar sunar.

St. Giles International

St. Giles International, 1955 yılında kurulan, dünyaca tanınan prestijli bir kurumdur. İngiltere, Amerika, Kanada ve Brezilya’da okulları vardır. İngilizce dersleri dışında İngilizce öğretmenlik sertifikaları konusunda oldukça iyi bilinen kurum ayrıca birçok ödülle birlikte en son 2015’te “QueensAwardfor Enterprise in International Trade” ödülünü almıştır.

Londra’da Highgate ve Central London olmak üzere 2 okulu mevcuttur. Central okulunda 56 sınıf ve 720 kişilik kapasitesi, Highgate okulunda ise 23 sınıf, 330 kişilik kapasitesi vardır. Her iki okulda da akıllı tahta, ücretsiz İnternet, öğrenci kafeteryası, anaokulu ayrıca teras ve kütüphane mevcuttur. Okulların birçok kurumdan akreditasyonları bulunmaktadır.