Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

28 May

Amerika'da sertifika programları

İş ve akademik hayatın yoğunluğu bazen istediğimiz eğitim fırsatlarından yararlanmamıza engel olmaktadır. Eğitim dönemimizi tamamlasak da özellikle İngilizce yetersizliği kariyer gelişimini engellemekte, bu da gelecek için kurulan büyük hayallere sekte vurmaktadır. Oysa hepimiz, uzun ya da kısa vadede iş hayatımızda başarılı olmak ve üst düzey yöneticiliklere yükselmek isteriz. İşte bu noktada gerçekten ihtiyacımız olan mesleğimize dair ileri düzeyde eğitim ve tabii ki İngilizcedir. (Meslek ya da akademik alanınız bir başka yabancı dili de içerebilir ancak İngilizcenin evrensel bir dil olduğu da unutulmamalıdır.) Belirli bir yaş seviyesinde olmak da, yeni bir dil öğrenmek ya da dilimizi geliştirmek için asla engel değildir. Aksine bilinen yabancı diller, yeni bir dil öğrenimi için birbirini destekler. Özellikle yurtdışında dil eğitimi almayı planlıyorsanız, bu, İngilizcenin yanı sıra birkaç dile daha kulak aşinalığı kazanacağınız anlamına gelir. Bununla birlikte bir yandan iş ya da akademik hayatınızı sürdürürken diğer yandan daha kısa süreli sertifika programlarına katılabilirsiniz.

Sertifika programlarının amacı

Aslında sertifika programlarının amacı sizleri pratik iş hayatına hazırlamaktır. Aynı durum öğrenciler için de geçerlidir. Kısa ya da uzun süreli sertifika programları ile dil eğitiminizdeki eksikleri tamamlayabilirsiniz. Tabii bunun için seçeceğiniz ülkenin ne kadar önemli olduğu biliyor olmalısınız. Amerika’da sertifika programları, bulunduğunuz bölgenin tamamında İngilizce konuşuluyor olması dolayısıyla çok önemlidir. Amerika’da sertifika programlarının yararına geçmeden önce bu kısa süreli eğitimler hakkında birkaç şey daha söylemekte yarar var. Sertifika programlarının ekonomik olması ve iş ya da mesleğinize odaklanması ve en önemlisi de uluslararası öğrencilerin diğer eğitim programlarına göre kabul görmesinin daha kolay olması, bu tür programların cezp edici yönleridir.

Amerika’da sertifika programları genellikle üniversitelerde uygulanır. Programı tamamladığınızda staj olanağını da elde etmiş olursunuz.  Amerika’da sertifika ve diploma programlarına katılabilmek için lise mezunu olmanız ve iyi seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler ancak alacakları dil eğitiminin ardından sertifika programına katılabilirler. Bu nedenle bu tür eğitimleri veren kurumlarda genellikle dil eğitim programları da vardır. California eyaletinde yoğunlaşan ve daha çok Extension olarak bilinen programlar Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül aylarında başlamakta ve bu programlara uluslararası öğrenciler de katılabilmektedir.

Bir yandan dil becerilerinizi geliştirmek diğer yandan mesleki bilgilerini artırmak ve tabii tüm bunları hayallerinizi süsleyen Amerika’da yapmak, kısa sürede kişisel gelişimize büyük katkılar sağlayacaktır.

Size fikir vermesi açısından aşağıdaki başlıkları inceleyebilir, Amerika sertifika programları için yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.  

  • İşletme

  • Pazarlama

  • Finans

  • İnsan Kaynakları

  • Medya ve Eğlence Yönetimi

  • Sanat Yönetimi

  • Etkinlik Yönetimi

  • Müzik Endüstrisi ve Yönetimi

  • Turizm İşletmeciliği

  • Spor Yönetimi