Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

25 May

İngilizce kursu yurtdışı

Uluslararası Eğitim Enstitüsü tarafından yayınlanan bir rapora göre (IIE), son yıllarda Amerikalı öğrenciler hiç olmadığı kadar çok yurtdışında çalışıyor. 2009-2010 öğretim yılında, 270.600'den fazla ABD öğrencisi, akademik kariyer için yabancı ülkelere gitti. Bu tür veriler Avrupa ülkelerinde çok daha farklı olacaktır. İngilizce kursu yurtdışı eğitiminde pek çok köklü kurum ya da okula sahip olan İngiltere, Almanya, Fransa ya da İtalya gibi ülkelerde, gençler, okullar arası farklı programlara katılarak genel kültür, bilgi-beceri ve dillerini geliştirmektedir.

Lise ya da üniversitedeki gençlerin yurtdışında okumaya karar vermesi için pek çok nedeni var. Aşağıdaki başlıklar sizin de İngilizce kursu yurtdışı için bazı fikirler edinmenizi sağlayabilir.

1. Enhance your degree

Kendinize uygun ve hayalini kurduğunuz bir eğitim programı kapsamında yurtdışına gitmek, size, benzersiz eğitim fırsatları sağlayabilir. Örneğin uluslararası ilişkiler bölümünde okuyan öğrenciler, akademik bir değişim sırasında yabancı bir şirkette staj yapma şansını yakalayabilir. Bu tür deneyimler, akademik bilgilerinizi ve mesleki beklentilerinizi artıran uzmanlık alanlarında bilgi ve beceri kazandırabilir.

2. Experience life in another country

Başka bir ülkede öğrenci olmak, turist olmaktan çok daha önemli bir deneyimdir. Yurtdışında okumak, uzun vadede birçok kültürle bir araya gelmenizi sağlar. Ülkenin yerli öğrencileriyle birlikte bir kurumda derslere devam etmek, yerel kültürün daha yakın bir şekilde incelenmesini, turizm keyifli detaylarının öne çıkmasını mümkün kılar.

3. Travel the world

Kim Paris'in sokaklarını gezmeyi, Mexico City'nin pazarlarındaki yiyeceklerden tatmayı ya da Pekin'deki Tiananmen Meydanı'nda, insanları seyretmeyi istemez ki? Bu tür seyahatler ve dünyanın ünlü yerlerinde bulunma şansı, yurtdışında okumanın en cazip taraflarından biridir. Yurtdışı eğitiminiz, ekonomik durumuza ya da sürenize göre, çevre ülkelere ve bölgelere seyahat etmenizi sağlayabilir.

4. Learn a foreign language

Yurtdışında eğitim gören öğrenciler için dili en başından öğrenmekten çok, sokakta konuşulan dile aşina olmak ve eğitim aldıkları bölüme dair dil becerilerini geliştirmek önemlidir.

5. Become a global citizen

Yabancı bir ülkede yaşamadan, farklı kültürlerin hayat tarzlarını öğrenmeniz ya da anlamanız pek mümkün olmayabilir. Japon, Alman, İngiliz ya da başka bir ülke vatandaşının olaylara bakış açılarına maruz kalmak, yurtdışında yaşayabileceğiniz en iyi kültürel deneyimlerden biri olabilir. Bu tür deneyimler dünyada gelişen ekonomik, politik ve sosyal etkileşimleri daha kolay analiz etmenize yardımcı olabilir.

6. Gain international experience

Başka bir ülkede eğitim almayı seçen pek çok kişi, özellikle uluslararası firmaların çalışma olanaklarından yararlanmayı planlıyor. Yurtdışında zaman geçirmiş olan mezunlar, uluslararası deneyime değer veren küresel işverenlerle bir araya gelebiliyor. ABD merkezli şirketler arasında bile, yurtdışında okumak, değerli bir kişisel merak ve küresel katılım olarak değerlendiriliyor.

7. Make lifelong friends

Yurtdışında öğrenim görmenin birçok yararı arasında, en sevindirici olan yeni arkadaşlıklar kurmak! Derslere katılmak, birlikte yaşamak ve sosyalleşmek uzun süreli bağlara yol açabiliyor. Birlikte okuyan yabancı öğrenciler arasında arkadaşlıklar güçlü ve uzun süreli olabiliyor.

8. Challenge yourself.

Kolej yıllarında kendinizi keşfedebilir ve yeteneklerinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Yurtdışında okumak, kendinize meydan okumayı sağlar. Yurtdışında herhangi bir ilgi alanınızı belki de mesleğiniz olarak geliştirebileceğiniz olanaklara kavuşabilirsiniz.

Her şeyden önce hangi alanda okuyacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu nedenle aşağıdaki gibi popüler programları sunan okulları bulmanızda fayda var. Böylece İngilizce kursu yurtdışı eğitiminizi geniş bir yelpaze ile görebilir ve verimli bir eğitim alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için www.bridgeyurtdisiegitim.com Web sitemizi inceleyebilir ve danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 • Agriculture
 • Architecture
 • Biological and Biomedical Sciences      
 • Business
 • Communications and Journalism      
 • Computer Sciences
 • Culinary Arts and Personal Services
 • Education
 • Engineering
 • Legal
 • Liberal Arts and Humanities
 • Mechanic and Repair Technologies
 • Medical and Health Professions
 • Physical Sciences
 • Psychology
 • Transportation and Distribution
 • Visual and Performing Arts