Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

25 May

İspanya’da dil okulu

İspanyolca öğrenmek için yurtdışına çıkmayı mı düşünüyorsunuz? Belki de klasik öğrenme biçimleri artık size pek çekici gelmiyor. Ya da, pasaportunuza birkaç yeni pul daha eklemek ve yeni bir seyahate doğru yelken açmak istiyorsunuz. Nedeni ne olursa olsun, 7/24 İspanyolca konuşulan bir ülkede eğitim almak, dil becerilerinizi geliştirmenin en garantili yoludur. Ve tabii farklı yerler keşfedip, yeni insanlarla ve kültürlerle tanışmak da oldukça keyifli olacaktır. Elbette aranızda, “İspanya’da dil eğitimi almak bu kadar kolay mı?” diyenler olabilir. Bu çok doğru bir soru… Fakat hemen endişelenmeyin çünkü deneyimlerimiz bize, yurtdışında eğitimin düşündüğünüz kadar zor olmadığını gösteriyor. Bu makalede İspanya’da dil eğitimi için ne tür seçeneklere sahip olduğunu birlikte inceleyeceğiz. Ama önce yurtdışında dil eğitiminin yararları hakkında konuşalım:

  

Why Learning Spanish Abroad Is a Super Opportunity for Adults

Yurtdışında yabancı dil eğitimi, herhangi bir dili öğrenmenin en doğal yoludur. Dil becerilerini en az çaba ve basit yöntemlerle geliştirmek, aslında öğrencilerin -ve hepimizin- istediği şeydir. Dili akıcı bir şekilde öğrenmeye çalışıyoruz ve bunu yaparken de bir parça eğlenmeyi umuyoruz. İyi haber şu ki, İspanyolca konuşulan bir ülkeye gitmek sadece konuşma yeteneğinizi artırmayacak, ilgi çekici olan, hiçbir ders kitabında bulunmayan doğal öğrenme süreciyle, kültürel gelişiminize de katkıda bulunacak.

Bir artı daha mı? Birçok Orta ve Latin Amerika ülkesinde sadece dil programları değil, yurtdışında yaşamak da uygun maliyetlere sahiptir ki bu da öğrenci ya da yetişkinler için uzun eğitim süreleri anlamına geliyor. Eğer yetişkin bir öğrenciyseniz yurtdışında eğitim almak daha avantajlı olabilir ve gelir düzeyiniz bir parça yüksek ise, eğitiminizi çok daha uzun ve çevre bölgelere yayılacak şekilde genişletebilirsiniz. Henüz öğrenciyseniz de eğitim aldığınız kurum bağlamında birçok avantajınız olacaktır. Bununla birlikte çalışıyor olsanız dahi, işiniz ile eğitiminiz arasında bir denge kurabilir ve hem birikiminizi hem de zamanınızı İspanyolca öğreniminiz için çok daha ekonomik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Şimdi ikinci önemli soruya geçelim: Yabancı dil programını seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler

 

What’s your current level of Spanish?

İspanyolcayı yurt dışında nasıl ve nerede öğreneceğinize karar vermeden önce, ilk adım İspanyolca seviyenizi değerlendirmektir. İspanyolcanız yeni bir öğrenme macerası için yeterli mi yoksa henüz yolun başında mısınız? Belirli bir yabancı dil programı ile ilgileniyorsanız, minimum dil gereksinimlerine ihtiyacınız olabilir. Eğer öyleyse, İspanyolcanızın yeterli olup olmadığını mutlaka ölçmeniz gerekir.

İspanyolca konuşulan ülkelerden birinde üniversiteye gitmeyi düşünüyorsanız, aşağıdaki sınavlardan birini almanız gerekebilir:

• DELE veya Diplomas de Español como Lengua Extranjera (Diploma of Spanish as a Foreign Language)

• CELU, Certificado de Español: Lengua y Uso (Certificate of Use of Language in Spanish)

Ayrıca, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi'ni  -Common European Framework of Reference for Languages- incelemek, İspanyolcanız hakkında size fikir verecektir. A1, dilin temel bilgisi; C2 ise uzman olarak kabul edilir.

Do you want certification or credit?

İspanyolca eğitimini bir sertifika programı çerçevesinde almak istiyorsanız eğer, bu tür programların akredite olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Bazı öğrenciler dil eğitimini kişisel gelişim için alırken bazıları bir kurs belgesine ihtiyaç duyabilir. Siz İspanyolcayı neden öğrenmek istiyorsunuz? İş, akademik kariyer ya da seyahat için mi? Doğru bir eğitim için doğru programı bulmak çok önemlidir.

What else do you require for your trip?

İspanyolca eğitiminiz için -ve tabii diğer diller için de geçerli- şehir, konaklama, keşif, finansman ve tabii iklimle ilgili kişisel durumlarınıza göre kararlar vermeniz gerekebilir. Belki de yağmuru bol bir şehirden hiç hoşlanmayacaksınız ya da çok sıcak bir iklimden! Her iki durumun da, -küçük bir detay gibi görünse de- eğitiminizi etkileyeceğini unutmayın. Ülke seçiminiz konusunda Lonely Planet’den destek alabilirsiniz. Çevre hakkında edineceğiniz bilgiler, konaklamanızı daha rahat ve keyifli bir hale getirecektir. Bununla birlikte size uygun İspanyolca dil eğitimi programı hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için http://www.bridgeyurtdisiegitim.com/yurtdisi-egitim/ispanya-dil-okullari sayfamızı tıklayabilir ve eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

İspanya’da dil okulu

 

Sprachcaffe Languages Plus

Sprachcaffe Languages Plus, Almanya merkezli olup 12 farklı ülkede, 7 farklı dilde eğitim vermektedir. Sprachcaffe Londra Okulu, Ealing bölgesinde olup, merkeze 25 dakika, tren istasyonuna ise yürüme mesafesindedir. Londra Okulu British Council ve Education UK tarafından onaylıdır.

Londra’daki İngilizce okulu, dokuz adet iyi donanımlı geniş sınıfa sahiptir. Okulda “Aile Yanı” konaklama veya okulun hemen yanında apartmanlarda konaklama seçenekleri mevcuttur.

Resepsiyon – bahçe – Wi-Fi – ortak kullanım alanı – kütüphane-çalışma odası