Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

24 May

Kanada’da yaz okulları

Kanada’da yurtdışı eğitim programları ve yaz okulları yeni bir kültürü keşfetmek ve İngilizce eğitiminizi en iyi şekilde almak için bulunmaz bir fırsattır. Birçok insan Kanada’nın dünyanın en büyük ikinci büyük ülkesi olduğunu öğrendiğinde şaşırır. Oysa Kanada’nın bu önemli özelliği, ona, bir yandan müthiş bir kültürel zenginlik katarken, diğer yandan dil öğrencileri için de -pek çok lehçeyi içermesi dolayısıyla- son derece yararlıdır. Eğer bu yaz aklınızdan yurtdışında dil eğitimini geçiriyorsanız, Kanada’da yaz okulları oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Types of Summer in Canada Programs

Kanada'daki yaz kurslarına katılmadan önce, size en uygun program türünü belirlediğinizden emin olmalısınız. Bazı programlarda İngilizce veya Fransızca dil çalışma eğitimlerinin yanı sıra geleneksel yaz sporları ya da macera yaz kampları gibi etkinlikler de vardır. Bununla birlikte ülke genelinde çeşitli şehirlerde gençlik programları da uygulanmaktadır.

Hepimizin her zaman hatırladığı arkadaşlarımız, anlar, yerler veya zamanlar gibi en sevdiğimiz yaz anılarımız vardır. Kanada yaz okulları, öğrencilerin dünyanın dört bir yanından gelen akranlarıyla Fransızca (FSL) veya İngilizce (ESL) kamplarında, geleneksel yaz veya macera kamplarında tanışma fırsatı sunar. Kanada’da yaz okulu, yaz kampı, macera programları ya da dil eğitimi programlarına katılmak, eşsiz fırsatların yanı sıra, bir ömür boyu unutmayacağınız keyifli anılara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Experience Canadian International Summer School Programs

Kanada’da öğrenim görmeyi ve uluslararası yaz okulu programlarına katılmayı tercih eden öğrenciler, en iyi okullardan birine katılma ve diploma almak için kredi konusunda ilham verici fırsatlara sahip olabilirler. Kanada eğitim sistemi sağlık hizmetleri, kütüphaneler, konutlar ve atletizm merkezleri dâhil olmak üzere dünya standartlarında tesislerle donatılmıştır. Ayrıca, Kanada'daki yaz programları, İngilizce veya Fransızca eğitimi alan öğrencilerin uluslararası deneyim kazanmasına yardımcı olur. Siz de Kanada gelenekleri ve kültürü hakkında bilgi edinmenin yanı sıra çeşitli programlara katılarak dünyanın dört bir yanından gelen gençlerle tanışabilirsiniz. British Columbia’daki Blackcomb ve Whistler Dağları’nın olağanüstü manzarasının tadını çıkartabilirsiniz. Dağ yürüyüşü, snowboard ve diğer eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz.

Kanada, her yıl dünyadaki en fazla seçenek sunan, güvenli ve uygun fiyatlı ülkelerden biri olarak çokça tercih edilmektedir. Her şeyden önce, Kanada'da yaşamak ve eğitim almak değerli ve eğlenceli bir deneyimdir.

Study Abroad Canada Immersion Programs

Pek çok uluslararası öğrenci okul koşulları kapsamında Kanada'da yaz kursları düzenliyor. Kanadalı öğrencilerle birlikte bu kurslara katılabilirsiniz. Böylece Kanada kültürü hakkında bilgi edinebilir ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek için sayısız fırsat elde edebilirsiniz.

Summer Courses in Canada for International Experience

Zengin bir kültürel, teknolojik ve endüstriyel güce sahip olan Kanada, öğrencilere sınıf dışındaki hayatı keşfetmeleri için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Birçok program uluslararası öğrencilere, küresel öneme sahip konularda eleştirel bakış açısı sağlamak için tasarlanmıştır.

Programlar eğlenceli ve dinlendirici olmasının yanı sıra kültürel çalışmaları, profesyonel gelişimi, İngilizce ve Fransızca ile birleştirir. Kanada yaz okulları, bir sonraki eğitim döneminiz için -yine bu ülkede kalmak için- size ilham verecektir.

Kanada’da yurtdışı dil eğitimi ve yaz okulları için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilir ve bu yazı farklı deneyimler kazanarak geçirebilirsiniz.