Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

23 May

Newyork dil eğitimi

Yurtdışı yabancı dil eğitiminde en iyi sonucu almanız, size uygun ülke ve şehri bulmakla doğru orantılıdır. Evrensel bir dil olan İngilizce, eğitim alanında da bu liderliğini sürdürüyor. İngiltere ve Amerika başta olmak üzere dünyanın pek çok büyük şehrinde, yurtdışı yabancı dil eğitimi veren köklü ve kaliteli okullara rastlayabilirsiniz. Birçoğu alanında uzman olan bu okullara kayıt yaptırmadan önce elbette iyi bir araştırma yapmanızda, hatta danışman kurumlarla birlikte ilerlemenizde fayda var. Bununla birlikte iş, meslek ya da akademik kariyerinizde büyük önem taşıyan İngilizcenizi daha da geliştirmek size bağlı! Her şeyden önce dil bilginize uygun bir başlangıç ve yaşam kültürüne uyum sağlayabileceğiniz bir ülke ve şehir seçmelisiniz. Eğer tercihinizi New York dil eğitimi ise, Amerika’nın büyüleyici başkentine gitmeden önce şehir biraz daha yakından tanımanızda fayda var. İngilizce ve diğer dillerde farklı eğitim programları sunan pek çok okul, kurs ya da eğitim kurumlarının bulunduğu New York, kültürel ve etnik çeşitliliğin yaşandığı çokkültürlü bir şehirdir. Ama hepsi bu kadar değil! New York dil eğitimi için okul seçeneklerine geçmeden önce şehri daha yakından tanıyalım.

Dünyanın kültür başkenti New York

New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin ve dünyanın en kalabalık ve kozmopolit şehridir. Aynı zamanda New York Eyaleti’nin bir parçası olan şehir, New York City (kısaca) NYC) veya The City of New York olarak da bilinir. Ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektörlerinde önemli katkılar sağlayan şehir, bu önemli etkisinden dolayı, “küresel kent” olarak da anılmaktadır. Dünya üzerinde önemli bir diplomasi merkezi olan New York City, Birleşmiş Milletler Örgütü Genel Merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın kültür başkenti olarak da tanınan New York, en büyük doğal limanlardan birinin üzerine kurulmuştur.

Şehir, Borough adı verilen ve her bir bölümün bir County olduğu beş kısımdan oluşur. Bu beş kısım -Borough, The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island- 1898 yılında tek şehir olarak birleşmiştir.

Hiç uyumayan şehir!

New York, bir göçmen şehridir. Yaklaşık 170 ayrı dilin konuşulduğu şehirde, İngilizce çeşitli aksanlara sahiptir. Bununla birlikte İspanyolca da yoğun olarak tercih edilmektedir. Little Italy (Küçük İtalya) semtinde İtalyanca, China Town’da (Çin Mahallesi) ise Çince konuşulur.

New York, birçok Amerikan kültürel hareketinin de doğum yeridir. Edebiyat ve görsel sanatlarda Harlem Rönesansı, resimde soyut ekspresyonizm (New York ekolü), müzikte Hip Hop, Punk, Salsa ve Tin Pan Alley bu hareketlerden bazılarıdır. Yirmi dört saat açık olan metrosu ve yoğun trafiği, şehre “Hiç uyumayan şehir” lakabını kazandırmıştır.

Özgürlük Heykeli, Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzeleri şehrin ilgi çekici mekânlarıdır. Gökdelenleri, caddeleri, lokantaları, alışveriş merkezleri ve insanlarıyla New York, dil eğitimi için ideal şehirlerden biridir.

New York’ta Yurt Dışı Dil Okulları

 

English Language Centres

Malta’da 1991 yılında ilk okulunu açan EC English, bugün, 21 farklı okulda 140 farklı ülkeden kırk bin öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika, Kanada, Malta, İngiltere ve Güney Amerika’da okulları bulunan grup, modern sınıfları ve yüksek kalitedeki eğitimi ile öne çıkmaktadır.

Londra Şubesi, West End’in kalbinde, birçok aktivite yerlerine yürüme mesafesinde bulunan, sessiz bir sokağa konumlanmıştır. Yirmi iki sınıflı, akıllı tahtaların bulunduğu okulda, ücretsiz Wi-Fi, kütüphane ve ortak alan vardır.

Embassy English

Kırk yılın üzerindeki tecrübesi, birçok ulustan öğrencisi, ödüller kazanan eğitim sistemi ve partner üniversiteleri ile Embassy English Dil Okulları oldukça tercih edilen bir dil okuludur.

Londra Okulu, şehrin merkezinde, birçok müze, galeri, mağazalar ve gece yaşamına yakın bir bölgededir. Üniversitenin kampüsündeki okul teknolojinin son imkânlarına sahiptir. Eğer isterseniz derslerden sonra merkeze yürüyerek gidebilirsiniz.

Wi-Fi - Akıllı Tahta - Kafeterya - Öğrenci Salonu - Modern Lüks Yurt - Üniversite Danışmanlığı - Merkeze Yakınlık

Kaplan International

Seksen yıllık köklü deneyimi ile Kaplan International okulları, 8 farklı ülkede, 43 okula sahiptir. Kendine özgü eğitim sistemi, kitapları ve öğrenci memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu kurumlardan biridir. Okulların bulunduğu İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda’da verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Kaplan International Colleges aracılığı ile üniversite hazırlık konusunda da oldukça ünlü ve öncü kurumlardan biridir. Londra’da Leicester Square ve Covent Garden’da olmak üzere toplamda 27 sınıfı olan 2 okulları mevcuttur.

Language Studies International

Londra’da 1965 yılında açılan ilk okulları ile faaliyete geçen LSI okulları şu anda 8 farklı ülkede 15 farklı okula sahiptir. İngilizce eğitimini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zellanda’daki okullarında alabilirsiniz. Fransa ve İsviçre’deki okulları dışında İspanya, İtalya, Meksika, Panama ve Kostarika’da partner dil okulları ile çalışmaktadır. Tüm okullar, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezinde bulunmaktadır.

Londra Merkez ve Hampstead olmak üzere 2 okulu vardır. LSI Londra Merkez, şehrin tam kalbinde yer alır ve British Museum, Oxford Caddesi’ndeki mağazalar ve eğlence bölgesi Soho, yürüyüş mesafesindedir. TOEFL’e hazırlık ve Cambridge kurslarının da bulunduğu çok çeşitli İngilizce programlar sunar.

Sprachcaffe Languages Plus

Sprachcaffe Languages Plus, Almanya merkezli olup 12 farklı ülkede, 7 farklı dilde eğitim vermektedir. Sprachcaffe Londra Okulu, Ealing bölgesinde olup, merkeze 25 dakika, tren istasyonuna ise yürüme mesafesindedir. Londra Okulu British Council ve Education UK tarafından onaylıdır.

Londra’daki İngilizce okulu, dokuz adet iyi donanımlı geniş sınıfa sahiptir. Okulda “Aile Yanı” konaklama veya okulun hemen yanında apartmanlarda konaklama seçenekleri mevcuttur.

Resepsiyon – Bahçe – Wi-Fi – Ortak kullanım alanı – Kütüphane/Çalışma odası

St. Giles International

St. Giles International, 1955 yılında kurulan, dünyaca tanınan prestijli bir kurumdur. İngiltere, Amerika, Kanada ve Brezilya’da okulları vardır. İngilizce dersleri dışında İngilizce öğretmenlik sertifikaları konusunda oldukça iyi bilinen kurum ayrıca birçok ödülle birlikte en son 2015’te “Queens Award for Enterprise in International Trade” ödülünü almıştır.

Londra’da Highgate ve Central London olmak üzere 2 okulu mevcuttur. Central okulunda 56 sınıf ve 720 kişilik kapasitesi, Highgate okulunda ise 23 sınıf, 330 kişilik kapasitesi vardır. Her iki okulda da akıllı tahta, ücretsiz İnternet, öğrenci kafeteryası, anaokulu ayrıca teras ve kütüphane mevcuttur. Okulların birçok kurumdan akreditasyonları bulunmaktadır.

New York’ta dil eğitimi hakkında www.bridgeyurtdisiegitim.com Web sitemizi inceleyebilir ve hayallerinizi gerçekleştirmek için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.