Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

23 May

Amerika dil okulları

 

Amerika’da dil eğitim almayı mı düşünüyorsunuz? Öyleyse yalnız değilsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde milyonlarca uluslararası öğrenci var ve her yıl -Asya’nın doğusu, Güney Amerika ya da Orta Doğu’dan- yüz binlerce yeni öğrenci İngilizce eğitimi için bu ülkeye gidiyor. Peki, neden binlerce kişi Amerika’da dil eğitimi almak istiyor? Her şeyden önce ABD’de İngilizce eğitimi almak pek çok farklı avantajı beraberinde getiriyor. Bu avantajlardan birkaçını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Global English

Amerika Birleşik Devletleri sadece İngilizce konuşulan herhangi bir ülke değildir. İngilizce standardını belirleyen altı ülkeden birisidir. Amerikan ve İngiliz İngilizcesi, dünya genelindeki İngilizce dilinin en çok konuşulan ve kabul edilen formlarıdır. Bu altı ülke arasında -Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda- Amerika şu ana kadar en büyük nüfusa sahip ülkedir ki bu da çok sayıda kişinin ana dili olarak İngilizce konuştuğu anlamına geliyor.

Native English

Amerika’nın neredeyse tamamında İngilizce konuşuluyor. Bu da İngilizce dil eğitiminizi yalnızca okulda değil, yaşadığınız şehrin her yerinde alabileceğinizi gösteriyor.

Multiculturalism

Amerika, dünyanın pek çok ülkesinden binlerce farklı milliyete sahip insanın bir arada yaşadığı büyük bir ülkedir. Kozmopolit yapıları ile öne çıkan New York, Chicago ve Los Angeles gibi şehirler, farklı kültürlere sahip insanlarla iletişim kurmanızı sağlıyor. Böylece Amerika’da dil eğitimi alırken sadece İngilizce ile sınırlı kalmıyorsunuz.

Make international professional connections

Amerika’da dil eğitimi almanın bir diğer avantajı da, küresel iş bağlantıları kurma şansınızın yüksek olmasıdır. Bu bağlantılar aracılığıyla iş İngilizcesi öğrenme fırsatına sahip oluyorsunuz. (İngilizce ya da öğrendiğiniz dil ve tanıştığınız insanlar aracılığıyla, eğitiminizi bitirdikten sonra yeni iş fırsatları yakalama şansınız ise oldukça yüksek.)

Amerika dil okulları için aşağıdaki listeyi inceleyebilir ve yurtdışı İngilizce okulları için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Amerika dil okulları:

FrancesKing School of English

Frances King School of English,1973 yılında kurulan, oldukça köklü bir eğitim kurumudur. Her yıl birçok ülkeden dört binin üzerinde öğrenciyi ağırlamakta olan okulun ana kampüsü Kensigton bölgesindedir. Bunun dışında Gloucester Road ve Belgravia olmak üzere toplam 3 kampüsü daha bulunmaktadır. İrlanda’daki 2014 yılında Dublinde Merrion Square de açılmıştır.

Frances King dil okullarının sınıflarında akıllı tahta teknolojisi, ücretsiz İnternet, kafeterya ve ortak alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, İngiliz ailelerinin yanında, yurtlarda, paylaşımlı veya özel dairelerde konaklama seçeneklerine sahiptir İngiltere’deki okulları aşağıdaki kurumlar tarafından akretidite edilmiş olup, okulun kalitesi bu şekilde resmi olarak tescillenmiştir.

Quality English, International Association of Language Centres (IALC), British Council, Independent Schools Inspectrorate (ISI), English UK.

Dublin Akreditasyonları: ACELS, a service of Quality and Qualifications Ireland, Quality English, IALC

English Language Centres

Malta’da 1991 yılında ilk okulunu açan EC English, bugün, 21 farklı okulda 140 farklı ülkeden kırk bin öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika, Kanada, Malta, İngiltere ve Güney Amerika’da okulları bulunan grup, modern sınıfları ve yüksek kalitedeki eğitimi ile öne çıkmaktadır.

Londra Şubesi, West End’in kalbinde, birçok aktivite yerlerine yürüme mesafesinde bulunan, sessiz bir sokağa konumlanmıştır. Yirmi iki sınıflı, akıllı tahtaların bulunduğu okulda, ücretsiz Wi-Fi, kütüphane ve ortak alan vardır.

Embassy English

Kırk yılın üzerindeki tecrübesi, birçok ulustan öğrencisi, ödüller kazanan eğitim sistemi ve partner üniversiteleri ile Embassy English Dil Okulları oldukça tercih edilen bir dil okuludur.

Londra Okulu, şehrin merkezinde, birçok müze, galeri, mağazalar ve gece yaşamına yakın bir bölgededir. Üniversitenin kampüsündeki okul teknolojinin son imkânlarına sahiptir. Eğer isterseniz derslerden sonra merkeze yürüyerek gidebilirsiniz.

Wi-Fi - Akıllı Tahta - Kafeterya - Öğrenci Salonu - Modern Lüks Yurt - Üniversite Danışmanlığı - Merkeze Yakınlık

Kaplan International

Seksen yıllık köklü deneyimi ile Kaplan International okulları, 8 farklı ülkede, 43 okula sahiptir. Kendine özgü eğitim sistemi, kitapları ve öğrenci memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu kurumlardan biridir. Okulların bulunduğu İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda’da verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Kaplan International Colleges aracılığı ile üniversite hazırlık konusunda da oldukça ünlü ve öncü kurumlardan biridir. Londra’da Leicester Square ve Covent Garden’da olmak üzere toplamda 27 sınıfı olan 2 okulları mevcuttur.

Language Studies International

Londra’da 1965 yılında açılan ilk okulları ile faaliyete geçen LSI okulları şu anda 8 farklı ülkede 15 farklı okula sahiptir. İngilizce eğitimini İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zellanda’daki okullarında alabilirsiniz. Fransa ve İsviçre’deki okulları dışında İspanya, İtalya, Meksika, Panama ve Kostarika’da partner dil okulları ile çalışmaktadır. Tüm okullar, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Okullar şehir merkezinde bulunmaktadır.

Londra Merkez ve Hampstead olmak üzere 2 okulu vardır. LSI Londra Merkez, şehrin tam kalbinde yer alır ve British Museum, Oxford Caddesi’ndeki mağazalar ve eğlence bölgesi Soho, yürüyüş mesafesindedir. TOEFL’e hazırlık ve Cambridge kurslarının da bulunduğu çok çeşitli İngilizce programlar sunar.

Sprachcaffe Languages Plus

Sprachcaffe Languages Plus, Almanya merkezli olup 12 farklı ülkede, 7 farklı dilde eğitim vermektedir. Sprachcaffe Londra Okulu, Ealing bölgesinde olup, merkeze 25 dakika, tren istasyonuna ise yürüme mesafesindedir. Londra Okulu British Council ve Education UK tarafından onaylıdır.

Londra’daki İngilizce okulu, dokuz adet iyi donanımlı geniş sınıfa sahiptir. Okulda “Aile Yanı” konaklama veya okulun hemen yanında apartmanlarda konaklama seçenekleri mevcuttur.

Resepsiyon – Bahçe – Wi-Fi – Ortak kullanım alanı – Kütüphane/Çalışma odası