Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

07 May

Dil eğitimi için hangi ülke

Dil okulları için en iyi ülkeler

Bugünün dünyasında, sadece İngilizceyi bilmek, ne yazık ki yeterli değil. Eğer kendi ülkenizin dışında yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, bir hatta iki yabancı dil öğrenmelisiniz. Yabancı dil yeterliliği, size, dünyanın hemen her yerinde daha fazla iş olanağı da sağlayacaktır. İngilizce ya da diğer dillerden bir veya ikisini bilmeden ve konuşmadan, en parlak özgeçmiş dahi işe yaramayacaktır. Dil kültürü ile ilgilenmenin bir diğer yararlı tarafı ise, dünya görüşünüzü önemli ölçüde değiştirecek olmasıdır. Bununla birlikte İngilizce konuşmak uluslararası seyahatlerinizi daha kolay ve eğlenceli hale getirir, iş ve insan ilişkilerinizi çok daha ileri düzeye taşır.

Klasik ve modern Batı dilleriyle ilgileniyorsanız eğer Avrupa kıtası sizin için ideal bir öğrenme alanı olacaktır. İsveç'te İsveç dilini, Fransa'da Fransızca veya İspanya'da İspanyolcayı öğrenebilirsiniz. Avrupa’da dil öğrenmek düşündüğünüzden çok daha iyi bir eğitimdir ancak sayıları bir düzenin üzerinde olan okullardan hangisini seçeceğinizi biliyor musunuz? Peki, okumak istediğiniz dile karar verdiniz mi? Örneğin İtalyanca öğrenmek istiyorsanız, seçiminiz kesinlikle İtalya olmalıdır. Öte yandan Almanya, Avusturya, Belçika ve İsviçre, Avrupa’daki dil kursları ya a okulları için en iyi ülkelerdir.

Yeni bir ya da iki dil öğrenmeye hazır mısınız? Belki de üç! Öyleyse aşağıdaki bilgi ve linkleri incelemenizde büyük fayda var:

1.Switzerland

Süt ve bal diyarı İsviçre, çok dil bilenlerin ülkesidir. Avrupa'nın kalbinde yer alan İsviçre’de Almanca, Fransızca, İtalyancayı en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer tercihiniz İsviçre olacaksa, Zürih'te Almanca, Cenevre'de Fransızca ve Lugano'da İtalyanca okulları sizleri bekliyor.

Recommended program: Study French in Switzerland with ELFI

See ALL language schools in Switzerland

2.Norway

Eğer bir Norveçli, Kuzey Işıkları hakkında ne düşündüğünüzü sorarsa ona modern Vikinglerin dilinde cevap vermeniz gerekebilir. Oslo, Bergen ve Tromso'da Avrupa'da dil eğitimi için en iyi okullarda Bokmål, Nynorsk ve Sami'ye kendinizi bırakın. Bu sıra dışı dilleri öğrendikten sonra, hazır Norveç’teyken neden başka bir İskandinav dili seçmiyorsunuz? Kendinize meydan okuyun!

Recommended program: Learn Norwegian in Oslo with Languages Abroad

See ALL language schools in Norway

3.Italy

İtalyan’da bir yemek kursuna kayıt olun ya da yerel bir aile yanında kalın. İster şehir dışına çıkın, isterse Sicilya, Siena ya da Napoli olsun, her bölgenin farklı lehçesini öğrenmek için ülkeyi dolaşın. İtalyanca dışında, İspanyolca ve Arnavutça gibi diğer dilleri de öğrenebilirsiniz. Böylece İtalya’da sadece yabancı bil dil okuluna gitmekle kalmayacak, pek çok keyifli anı ile ülkenize geri döneceksiniz.

Recommended program: Study Italian in Italy with Babilonia

See ALL language schools in Italy

4.France

Neden Avrupa'da Fransızca öğrenmelisiniz? Her şeyden önce, Fransa dilin anavatanıdır, bu nedenle dili, temel kaynaktan öğrenmek için mükemmel bir anlam ifade eder. Sadece bu değil! Dünyada 220 milyondan fazla insan Fransızca konuşuyor ve siz de uluslararası ilişkilerin dilini öğrenmek için mutlaka bu dile yatırım yapmak zorundasınız. Fransa'da Fransızca öğrenmek ayrıca sizi yemek, moda ve film kültürüne yönlendirecektir. Keyfini çıkarın!

Recommended program: Study French in France with Passeport Pour Les Langues

See ALL language schools in France

5.Sweden

İskandinavya’nın komşusu Norveç gibi, İsveç az nüfuslu ve doğal güzellikleriyle nefes kesici bir ülkedir. Sahil boyunca gezebilir, Uppsala'nın güzelliğini keşfedebilir veya Stockholm’un serin kafeleri, müzeleri ve restoranlarında yeni bilgiler ve lezzetler keşfedebilirsiniz.

Recommended program: Study Swedish in Uppsala with UISS

See ALL language schools in Sweden