Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

04 May

Yurtdışı yaz okulları dil eğitim programları

Bilinenin aksine, üniversitelerin kapıları yaz tatili boyunca asla kapanmaz. Kış mevsiminin bitiminde, tatil için gün saymaya başlasak da, bir başka hayale kapılmandan da duramayız: Yaz okulları!

Özellikle de yurtdışındaki yaz okulları, bir yandan keyifli bir tatil geçirmek diğer yandan yabancı dilimizi geliştirmek için oldukça popülerdir. Öğrencilerin bir kısmı dil becerilerini geliştirmek, bir kısmı ilgilendikleri konular hakkında daha fazla bilgi edinmek, bazıları da yeni ilgi alanlarını keşfetmek isterler. Üniversiteler genellikle birbirinden farklı yaz kursu seçenekleri sunar, böylece hemen herkes yaz tatilini unutulmaz anlarla geçirebilir.

What is summer school?

Yaz okulu, yaz tatili boyunca genellikle bir ile sekiz hafta süren kurslarla, üniversiteler ve uluslararası kolejler tarafından sağlanan bir eğitim biçimidir. Öğrenciler yaz okulu süresince tam zamanlı ve yoğun derslere katılırlar. Bununla birlikte sosyalleşmeyi ve kültürel etkileşimi teşvik etmek için farklı etkinliklere katılma hakkına sahiptirler. Öğrenci grupları, bir önceki akademik yıl boyunca çalışılan pek çok konuyu gözden geçirme, bilgileri tekrar etme ve yeni ilgi alanlarını keşfetme konusunda deneyimli öğretmenlerle birlikte eğitimlerini sürdürürler. Üniversite yaz kursları, öğrencilerin başarısız oldukları

derslere katkıdan ziyade, kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yardım ve ekstra eğitim sunan zenginleştirilmiş programlardır.  

Belki siz de bu yaz bir yandan bilgilerinizi pekiştirirken diğer yandan unutulmaz anılarla dolu bir yaz

kampına katılmak istersiniz. Aşağıdaki liste, farklı ülkelerdeki üniversitelerin yaz okulları hakkında

daha detaylı bilgiler edinmenizi sağlayacaktır.

 Detaylar için lütfen arayınız 0212 233 09 99 Yurtdışı Eğitim