Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

03 May

Yurt dışında yabancı dil eğitimi

 

İngilizceyi yabancı bir ülkede öğrenmeyi hiç düşündünüz mü? Eğer yeni bir dil öğrenmek ya da farklı bir ülkeyi keşfetmek istiyorsanız, bu makaleyi mutlaka okumalısınız.

Günümüz dünyasında sınırlar giderek daha az önem taşımaya başlıyor. Bununla birlikte bir ülkeden diğerine seyahat etmek kolaylaşsa da, bu, herkesin aynı dili konuşmadığı gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Tabii ki İngilizcenizi birçok ülkede kullanabilirsiniz, fakat yurtdışında yerel dili öğrenmek, pek çok eğitim şeklinden çok daha yararlı olacaktır. İnternet üzerinde birçok dil öğretim uygulaması, kurslar ya da özel dersler, İngilizcenizi geliştirmek için mutlaka çok faydalıdır, ancak sokaklarda, radyoda ve çevrenizdeki her yerde İngilizcenin konuşulduğunu hayal edin! Bunun çok daha hızlı ve köklü bir eğitim sağlayacağı kesin, öyle değil mi? Yine de yurtdışı eğitimi hakkında aklınızda bazı sorular mı var? Öyleyse aşağıdaki açıklamalara birlikte göz atalım:

You get to live abroad

Hepimiz hayatın yeni bir şehirde, yeniden kurulmasının pek de kolay olmadığını kabul edebiliriz, ama bu çok farklı şekillerde oldukça çekici olabilir, özellikle de yeni bir dil öğrenmek için yurtdışına çıkmayı tercih ederseniz.

Belki ailenizden ilk kez ayrılıyorsunuz ya da ilk kez tek başınıza, başka bir ülkeye gidiyorsunuz, üstelik şehir ve çevre hakkında hiçbir bilgiye sahip değilsiniz! (Hemen cesaretiniz kırılmasın, bu deneyimler hiç de düşündüğünüz kadar zor değil!) Yeni bir ülkeyi ve şehri tanımak ve farklı yaşam deneyimleri elde etmek kendinize olan güveninizi daha da artıracaktır. Üstelik yeni arkadaşlıklar ve çevre edinmeye başladığınızda, yalnız olmadığınızı fark edeceksiniz. Köklü dostluklar kurabilir, okulunuzda ya da çevrenizde yeni iş imkânlarına dahi sahip olabilirsiniz.

You can turn a detour into a fast track

Birçok genç mezun, kariyerlerine başlamadan önce bir yıl dinlenmeyi tercih ediyor. Bunun pek çok nedeni olabilir; daha fazla deneyim kazanmak, kendini dinlemek ve ne yapacağına karar vermek ya da 9-5 iş yaşamının kaçınılmazlığını geciktirmek! Fakat yurtdışında yabancı dil eğitimi almaya karar verdiğinizde, sırtınızdaki kariyer ağırlığının biraz daha hafiflediğini hissedeceksiniz. Yabancı dil öğrenmek, kariyer başlangıcınız için en yüksek noktadır. Bunu yurtdışı eğitimi ile taçlandırabilir ve bir yandan özel diğer yandan iş hayatınızda çok daha fazla fırsat yakalayabilirsiniz.

You can boost your employability

Bir adım daha ileri gidelim; yurtdışında yaşamak, hayattan tamamen kopmak demek değildir. Aksine yabancı dil eğitimi, aynı zamanda bol eğlence demektir. Pek çok deneyim, kariyerinizi yeni ve farklı yönlere taşıyacaktır. Uluslararası bağlantılar ve yurtdışı eğitimi, uluslararası şirketler için ilk tercih nedenleri arasındadır.

Yabancı dil üzerine eğitim almak, ana dilinize yeni bakış açıları kazandırabilir. Dilbilgisi, deyimler ve farklı ifadeler ya da başka bir dilde bazı kelimelerin belirli şekillerde neden ve nasıl bir araya getirildiğinin anlaşılması, kendi dilimizdeki işlevlerini daha kolay anlamamızı sağlar. Ve tüm bunlar sizin çok daha iyi bir iletişimci olmanıza yardımcı olabilir.

Yabancı bir ülkede dil öğrenmek ve iletişim kurmak, kuşkusuz ki en iyi öğrenme şekillerinden biridir, çünkü 24 saat öğrenmeye devam edersiniz. Her yerde, yeni dilinizi dinleme, okuma ve kullanma fırsatları ile karşı karşıya kalırsınız. Çevreniz ve içinde bulunduğunuz ortam sizin için tamamen yaşayan bir sınıftır. Bununla birlikte yurtdışı eğitimi, iş fırsatlarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda da kişisel ve duygusal gelişimize yoğun katkılar sağlayacaktır.