Tel: 0212 233 09 99 Pbx    E-Mail: bilgi[at]bridgeyurtdisiegitim.com   1999'dan bu yana "Geleceğe Açılan Köprünüz"

Bilgi İstek Formu

Blog

27 May

Yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri

 

Günümüzde giderek daha da hız kazanan yurtdışı eğitimi, iş ve akademik kariyerinizin üst düzeylere taşınmasının yanı sıra, yabancı dil ve özel ilgi alanlarınızın geliştirilmesi açısından da büyük önem taşıyor. Globalleşen iş dünyasında var olmanın ve bununla birlikte hayal ettiğiniz meslek ya da akademik kariyerde hızlı adımlarla ilerlemenin yolu da yurtdışı eğitiminden geçiyor. Aslında siz de tüm bunları biliyorsunuz elbette… Ya da diyebiliriz ki, hayallerinizi hayata geçirmek için neden hala bekliyorsunuz. Hiçbir şey kaybettiğiniz zamanı telafi edemez!

Şurası bir gerçek ki, “Vakit, nakittir…” cümlesi son derece doğrudur. Özellikle de eğitim söz konusu olduğunda… Çünkü yurtdışı eğitiminde hem vaktinizi hem de bütçenizi harcayacak ve mutlaka karşılığını almak için çaba sarf edeceksiniz. Dolayısıyla henüz yolun başındayken -ülke ve okul tercihi, başvuru ve vize, uçuş ve diğer bütün detaylar- doğru adımlar atmalı ve bir an önce okulunuza kavuşmak için işlemlerinize başlamalısınız. Bu aşamada, tüm bu işlemlerin sorunsuz olarak halledilmesini sağlamak da yine sizin elinizde… Aslında ilk yapmanız gereken yurtdışı eğitim danışmanlık şirketlerini araştırmak çünkü yurtdışında eğitim almak isteyenler uzman bir danışmanlık firmasının sunduğu pek çok hizmetten yararlanabilir. Şöyle ki;

Doğru ülke ve şehir seçimi

Yurtdışında eğitim kararı vermek kadar önemli olan bir diğer konu da doğru ülke ve şehir seçimidir. Dil eğitiminin de önem kazandığı bu aşamada, İngilizce konuşulan ülkeler ilk sıradaki yerini korumaktadır. Bununla birlikte, üniversitenin ya da eğitim kurumunun bulunduğu konum, öğrencinin konaklaması ile doğru orantılıdır ve dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Şehir merkezi ya da daha sakin bölgeler ve benzeri durumların yanı sıra, iklim ve ulaşım koşulları da mutlaka gözden geçirmelidir. Konaklama alternatifleri ve bölgede İngilizce pratik yapabilme olanakları ve benzerleri yurtdışı eğitiminin çok daha verimli geçmesini sağlayacaktır. Bu gibi detayların doğru tespit edilmesi için uzman bir destek almak oldukça önemlidir.

Okul ve eğitim programı seçimi

İlk aşamanın ardından, yine çok önemli detaylarla karşı karşıyasınız: Okul ve eğitim programının seçimi! Özellikle kayıt sürecinde bir danışmanla birlikte ilerlemek, pek çok sorunu çözeceği gibi zaman ve enerjinizi de boşa harcamanızı engelleyecektir. Okul ve program alternatiflerinin çokluğu kimi zaman kafa karışıklıklarına neden olabilir. Bunun için iş ya da akademik kariyer hedeflerinize, kişisel özelliklerinize ve tabii not ortalaması ile yabancı dil seviyenize uygun olan bir programı belirlemelisiniz. İşte bu noktada, tüm bu özelliklerinizi birleştirip, aslında hayallerinizi süsleyen okul ve eğitim programını bulmak da uzman danışmanların sunacağı şık bir avantajdır. Elbette uzman danışmanlar sihirbaz değildir ancak unutulmaması gereken bu alandaki deneyimleri ve bilgileridir. Geleceğinizi belirlerken bir uzmana danışmak size hiçbir şey kaybettirmez. Aksine istediğiniz kariyere ulaşmanız için büyük bir adım atmanıza yardımcı olur.

Bütçenize uygun okullar


Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarının bir diğer katkısı da, öğrencilerin ekonomik durumlarına göre en kaliteli eğitimi almalarını sağlamaktır. Aşılamaz bir engel gibi görünen bütçe sorunu, uzman bir danışmanın önerileriyle kısa sürede çözümlenebilir. Bununla birlikte okulların burs ve indirim seçeneklerinde de yardımcı olmak, eğitim danışmanının en değerli hediyesidir. Eğitim danışmalığı firmaları temsilciliklerini yaptıkları tüm okullardaki burs olanaklarını öğrencilere sunarak, bir süreden beri ertelenen hayallerin gerçekleşmesine yardımcı olurlar.


Tüm bunların yanı sıra, doğru ve güncel vize başvurusu ile yolculuk öncesi destek asla atlanmaması gereken danışmanlık hizmetleridir. En önemlisi de yurtdışında aileniz ve yakınlarınızla her an iletişim içerisinde olmaktır ki sadece bu bile, uzman bir danışmanlık şirketiyle birlikte hareket etmeniz için yeterli bir nedendir. Ve eğer yurtdışında eğitim almaya karar verdiyseniz -ki kesinlikle doğru yoldasınız- mutlaka yurtdışı danışmanlık şirketlerinden birine uğrayıp, sohbet etmeyi ihmal etmeyin. Bu geleceğiniz için atacağınız ilk ama en büyük adım olacaktır.